Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd230919

Para EUR/USD nie realizuje scenariusza zakładającego kontynuację wzrostów na bazie powstałego łączonego Pin Bara. Para odrzuciła dzienną linię Kijun i ruszyła w kierunku dolnego ograniczenia Inside Bara, w którym poruszała się od kilku dni. Obecnie poziom jest testowany i jeżeli uda się go obronić, powstanie formacja fałszywego wybicia, co pozwoli myśleć o wzrostach w ramach fali C. Na razie mamy zakończoną trójkę wzrostową, czyli falę A, oraz trójkę spadkową, która może być falą B. Jeżeli jednak para wybije dołem z IB, to trzeba będzie wrócić do scenariusza spadkowego, w którym nasza fala A będzie zakończoną korektą prostą. Żeby rozegrać scenariusz wzrostowy, potrzebne jest odrzucenie testowanego poziomu i ruch w kierunku dziennej linii Kijun. Jej pokonanie i re test od góry będzie okazją do szukania na niższym TF pozycji pod falę C. Scenariusza spadkowego obecnie nie rozgrywam. Czekam na wyraźny spadek w ramach fali trzeciej (obecnie mamy falę c) i dopiero przy ewentualnej korekcie będę szukał pozycji pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy230919

Para USD/JPY zgodnie z przewidywaniem, po odrzuceniu tygodniowej, płaskiej linii Kijun zbliża się do linii SSB chmury spadkowej. Ruch ten zgodnie z założeniem odbywa się w ramach fali czwartej budującego się impulsu wzrostowego. Dopiero pokonanie tygodniowej linii Tenkan zmieni moje nastawienie na pro spadkowe. W grę wejdzie wtedy scenariusz zakładający budowę fali c w korekcie nieregularnej, czyli kontynuację impulsu spadkowego jaki powstał po odrzuceniu Kijun W1. Do tego jednak jeszcze daleko, dlatego ewentualny re-test i odrzucenie SSB będę traktował jako zakończenie fali czwartej i szukał pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here