Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do górnego ograniczenia strefy oporu. Od wczoraj oglądamy próbę budowy korekty powstałego impulsu, a dokładnie falę czwartą. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć koleją próbę ataku na opór i zakończenie budowy piątki wzrostowej. W dalszej kolejności oczekuję większej korekty w kierunku niedawno pokonanego poziomu oporu, który znajduje się w okolicach zniesienia 50-61.8 fali 1A, czyli budowy fali 2B. Minimalnym zasięgiem dla potencjalnej fali 3C powinno być przedłużone dolne ograniczenie trójkąta.

Jak wspominałem wczoraj, para wybroniła linię Kijun Mn i ruszyła w kierunku SSA Mn (dwie zielone linie). Na wykresie dziennym para pokonała linię Tenkan i Kijun co potwierdza chęć wzrostów. Najbliższym oporem jest linia SSA D1 i tam powinna zmierzać cena. Re-test Kijun będzie można bo zakończeniu impulsu wzrostowego wykorzystać do zagrania pod falę 3C. Sentyment powoli staje po stronie longów, więc nie powinien przeszkadzać w otwarciu pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Również para GBP/USD zaczyna budowę fali czwartej i po zakończeniu impulsu będzie można szukać pozycji pod falę 3C. Korekta do najbliższego pokonanego oporu, będzie ku temu dobrą okazją. Na razie impuls musi zostać dokończony. W takim scenariuszu para powinna zmierzać w kierunku poziomu 1.3040.

 

Na wykresie Ichimoku para wybroniła przedłużoną linię Kijun i SSA Mn (zielona linia) i co widać na wykresie dziennym dotarła do linii Kijun. Jeżeli para upora się z nią, to droga w kierunku SSA D1 zostanie otwarta. Linia ta pokrywa się z linią Tenkan W1 i to powinien być cel dla ewentualnych wzrostów (krótkoterminowo). Liczę na pokonanie KIjun i jej re-test co pozwoli na szukanie pozycji pod zagranie pod falę 3C.


USD/JPY

Para USD/JPY obroniła jak na razie linię poprowadzoną po ostatnich szczytach i powoli pnie się do góry. Najbliższa strefa oporu znajduje się tuż nad ceną, więc można spodziewać się jakiejś reakcji podaży. Jeżeli opór zostanie pokonany mocniejszą świeczką, to scenariusz z zakończeniem korekty prostej nabierze sensu. Kolejnym celem dla ceny powinien być szczyt fali B.

Na wykresie Ichimoku para obroniła wsparcie, którym jest linia Tenkan Mn i SSA W1. Przeszkoda w postaci linii SSB W1 również została pokonana i na wykresie powoli rysuje się Pin Bar. Na wykresie dziennym para pokonała linię teknan i znalazła się w chmurze wzrostowej. Kolejnym celem dla ceny powinna być linia Kijun, która przebiega w okolicy Tenkan W1. Do momentu jej pokonania wstrzymuję się z grą na wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here