Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji. Wczoraj mieliśmy próbę ataku na jej dolne ograniczenie, czyli strefę wsparcia w rejonach poziomu 1,1123. Wsparcie zostało wybronione i do głosu doszła strona popytowa. Ruch w górę może być kontynuowany w ramach fali 3c. Poziomem docelowym, jeżeli byłaby to fala c będzie strefa wsparcia w okolicach poziomu 1.1200. Poziom ten jest dodatkowo wzmocniony zniesieniem 50 procent fali spadkowej, która powstała po nieudanej probie ataku na ostatnie szczyty.

W pozycjonowaniu małych graczy, nic się od wczoraj nie zmieniło. Ilość pozycji zarówno krótkich jak i długich pozostaje na niezmienionym poziomie. Cały czas obowiązują mnie pozycje krótkie, dlatego jeżeli wykres pary dotrze do wspomnianego poziomu, będę czekał na formację odrzucenia i wchodził w shorta.


GBP/USD

Para GBP/USD dotarła do bardzo ważnej strefy wsparcia. Reakcja ze strony popytu była bardzo mocna i pojawiła się silna świeca odrzucająca poziom. Wzrosty dotarły do lokalnej strefy oporu i pojawiła się korekta spadkowa. Obecnie oglądamy drugie podejście wykresu pod opór. W rejonie tym przebiega linia trendu poprowadzona po ostatnich szczytach.

Sentyment wyraznie pokazuje nastawienie graczy, którzy cały ruch w górę wykorzystują do zajmowania pozycji krótkich. Poziom pozycji długich pozostaje na niezmienionym poziomie, choć ostatnio delikatnie spada. Jeżeli wykres pary dotrze do wspomnianego poziomu i go odrzuci, będę szukał pozycji zgodnej z trendem jaki obowiązuje na tej parze od przeszło miesiąca.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/JPY

Para GBP/JPY w zeszłym tygodniu podjęła próbę wyjścia górą z kanału spadkowego w jakim się porusza od kilku tygodni. Próba jak na tę chwilę zakończyła się powodzeniem. W ostatnich dniach oglądaliśmy re-test górnego ograniczenia kanału. Powstała mocna świeczka popytowa. Od tego momentu oglądamy ruch boczny i niemrawe próby kontynuacji wzrostów. Wykres pary dotarł własnie do pierwszej przeszkody czyli lokalnego oporu w okolicach poziomu 141,600. Jeżeli zostanie ona pokonana, wykres pary powinien podążać w kierunku ważniejszej strefy, czyli poziomu 142.5.

Sentyment jednoznacznie pokazuje, że cały ostatni wzrost wykorzystany był do zajmowania pozycji na spadki i zamykania longów. Dlatego szykuje się do szukania shortów. Pierwszą okazją będzie odrzucenie poziomu 141,600. Druga pojawi się po teście ostatniego szczytu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

4 KOMENTARZE

  1. A w której fali trójkąta się znajdujemy? Dla mnie trójkąt się skończył w 2016, później impuls w dół, i teraz powstaje nowy impuls w górę.

  2. Na D1 to ja widzę trójkąt kończący i dla mnie ruch w dół od szczytu jest pierwszą falą korekty. To co opisałem jako A na h4 może być pierwszą w C korekty nieregularnej. Zresztą zobaczymy czy skończy się na ABC czy na 12345. Na razie wygląda to dość smutnie 🙂

  3. A ja mam właśnie problem z tym czymś co opisujesz jako fala A na eur/usd, chociaż na impuls to nie wygląda, ani pod względem struktury ani co ważniejsze prędkości. Ciekawsza jest sytuacja na D1, bo ta korekta w końcu się skończy, a pytanie czy pokonamy 1,17 z rozpędu i z rozmachem czy po odbiciu i dużej korekcie jest w tej chwili dużo bardziej istotne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here