Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Wydawało się, że Pin Bar jaki powstał po odrzuceniu strefy wsparcia i linii wewnętrznej poprowadzonej po szczytach ostatniej konsolidacji wzrostowej powinien doprowadzić do większego odreagowania. Nic takiego się nie stało i wzrosty zatrzymały się na dolnym ograniczeniu strefy niedawno pokonanego wsparcia. Powstał tym razem Pin Bar spadkowy odrzucający poziom oporu i dzisiaj widzimy kontynuacje spadków. Jeżeli parze nie uda się wybronić najbliższej strefy popytowej, kolejnym przystankiem dla ceny powinna być strefa powstała na dołku z listopada zeszłego roku, czyli okolice poziomu 1,1600.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do zakresu dla fali E. Ten fakt plus wspomniane wcześnie strefy zachęcały do większego odbicia i dopiero wtedy budowy kolejnej fali spadkowej. Również z falowego punktu widzenia taki scenariusz mógł mieć sens. Ma to również odzwierciedlenie w sentymencie, gdzie od pewnego czasu rośnie ilość pozycji długich kosztem krótkich. Z tego co jednak widzimy na wykresie, parze nie udało się nawet dotrzeć do linii Tenkan, co by było pierwszym sygnałem dla realizacji takiego scenariusza. Pozostaje czekać na dalszy rozwój wypadków.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Natomiast para GBP/USD realizuje nakreślony ostatnio scenariusz. Para jest w fali piątej całej sekwencji spadkowej i po wybiciu z trójkąta, który był falą czwartą kontynuuje spadki. Wczoraj pisałem o powstałym IB i wybiciu z niego i ewentualnej okazji do sprzedaży przy re-teście dolnego ograniczenia Inside Bara. Tak się też stało. Powstał odrzucający Pin Bar, a dzisiaj oglądamy dalsze spadki, które powinny dotrzeć do poziomu 1,3300.

Na wykresie H4 ichimoku widzimy, że mieliśmy ostatnio dwie bardzo dobre okazje do zajęcia pozycji i zagranie pod falę piątą. Pierwszym z nich był re-test linii Tenkan z wykresu dziennego i jego odrzucenie. Było to również odrzucenie linii Senkou Span A. Drugi, powstał wczoraj wieczorem i był nim sygnał trzech linii. Sentyment oczywiście nie pozwala mi na otwarcie pozycji na tej parze. Cały czas rośnie ilość pozycji długich z równoczesną redukcją krótkich, a taki układ nie pozwala zagrać pod spadki. Pozostaje obserwacja.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła dwa dni temu do bardzo ważnej strefy oporu oraz linii poprowadzonej po szczytach. Powstał odrzucający Pin bar, który ma swoją kontynuację w postaci dzisiejszej mocnej świeczki podażowej. Para dotarła do wcześniej pokonanego wsparcia. Jeżeli para pokona testowane poziomy, to trzeba będzie uznać sekwencje wzrostową za zakończoną. W tym przypadku będzie można oczekiwać głębszej korekty. Natomiast obrona wsparcia powinna doprowadzić do kolejnego ataku na ostatnio odrzucone poziomy.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do zakresu dla fali E w 42 drugim dniu cyklu. Nastąpił zwrot, który obecnie dotarł do linii Tenkan. Jej pokonanie powinno skutkować kontynuacją spadków w kierunku linii Kijun, która powoli zaczyna iść płasko. Na razie pozostaje z boku i czekam na rozwój wydarzeń.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here