Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Dwa miesiące mijają do kiedy para EUR/USD rozpoczęła konsolidację, która przybrała formę trójkąta. Patrząc na wykres tygodniowy pary, możemy zobaczyć, że formacja ta powinna być falą czwartą ostatniej fali wzrostowej. Jeżeli tak, to w najbliższym czasie powinniśmy zobaczyć ponowny atak na ostatnie szczyty i powinien on się odbywać w ramach fali piątej kończącej impuls wzrostowy. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia trójkąta i czekamy na reakcję.

Jak widzimy na wykresie Ichimoku parze nie udało się utrzymać ponad liniami Kijun i Tenkan i ruszyła w kierunku Senkou Span A. Obecnie znajduje się w jej okolicach . Jej test w połączeniu z dolnym ograniczeniem trójkąta powinien wywołać jakąś reakcję popytu. Sprzyja temu również sentyment, na którym mamy zmianę. Nastąpił wzrost pozycji długich, który doprowadził do równowagi. W razie odrzucenia poziomów o których wspomniałem wcześniej, będzie można szukać pozycji pod kolejną falę wzrostową.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Spadek jak ma miejsce na parze GBP/USD po odrzuceniu kluczowej strefy oporu, zmienił się w impuls i powinien mieć swoją kontynuację. Na razie para dotarła do strefy wsparcia i możliwe, że pojawi się w tym miejscu reakcja popytu. Ewentualne wzrosty powinny odbywać się w ramach fali 2B i sięgnąć okolic linii trendu. Po ich zakończeniu powinniśmy zobaczyć spadki w ramach fali 3C. Scenariusze wzrostowe jakie ostatnio przedstawiałem zostały zanegowane i trzeba poczekać na falę 3C żeby określić z czym mamy do czynienia.

Na wykresie Ichimoku para znalazła się poniżej linii Kijun i Tenkan i powoli zmierza w kierunku chmury. Obie linie zaczynają poruszać się w kierunku ceny co może doprowadzić do ich przecięcia i ułożenia pro-spadkowego. Prze linią Chikou zasieki w postaci linii ceny, Senkou Span A, Tenkan i Kijun. Jest szansa, że linia znajdzie w nich wsparcie i zobaczymy odbicie. Sentyment jak to bywa w takich przypadkach zachowuje się odwrotnie niż powinien. Cały oglądany spadek wykorzystany został do zajmowania pozycji długich. Pozwala to przy równoczesnej redukcji shortów na otwierania pozycji na wzrosty, ale Ichimoku na to nie pozwoli, dlatego pozostaje z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu walczy w okolicach górnego ograniczenia strefy oporu. Od wczoraj widzimy kolejny na nią atak. Jeżeli się powiedzie, powinniśmy zobaczyć mocny ruch wzrostowy w kierunku najbliższego oporu i realizacje formacji głowy z ramionami.

Na wykresie ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Tenkan w dalszym ciągu wzrasta. Linia Tenkan i powoli Kijun zaczynają podążać za ceną. Linia Chikou po pokonaniu Kijun ma wolną drogę aż do Senkou Span A. Dodatkowo oddaliła się ona maksymalnie od ceny co potwierdza wzrosty. Jeżeli para upora się ze strefa oporu, możemy zobaczyć wzrosty nawet w kierunku płaskiej linii Senkou Span B, gdzie wypada zasięg dla fali E. Sentyment zaczyna układać się pod spadki i odrzucenie górnego ograniczenia strefy oporu. Podobnie jak w przypadku GBP/USD ichimoku nie pozwoli na otwieranie shortów, dlatego również tutaj pozostaje obserwacja.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here