Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd230120

Spadki jakie powstały na parze EUR/USD zatrzymały się na wewnętrznej strefie wsparcia. Para znajduję się pomiędzy tygodniowymi liniami Tenkan i KUjun. Od kilku dni oglądamy ruch boczny, który według mojego założenia, jest korektą ostatniej fali spadkowej. Jeżeli tak, to spodziewam się wybicia z konsolidacji górą i próbę ataku na Tenkan W1. Odrzucenie linii pozwoli na szukanie pozycji pod spadki. Para powinna poradzić sobie z przeszkodą w postaci linii Kijun W1. Linia ta zbiega się z linią szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Jej pokonanie otwiera drogę do kontynuacji spadków, które powinny odbywać się w ramach fali cC. Celem dla takiego ruchu będzie poziom 1.1000 gdzie znajduje się strefa popytowa. Jej pokonanie pozwoli na realizację zasięgu wynikającego z formacji RGR, czyli ruchu w kierunku ostatniego dołka. Obecnie para dobudowała małą falę po piątce, dlatego możliwe, że będziemy mieli do czynienia z korektą nieregularną. Oczekuje wzrostów w kierunku linii Tenkan W1 i chmury z wykresu H4. Wzrost powinien odbywać się w ramach fali c korekty nieregularnej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy230120

Para USD/JPY zgodnie z oczekiwaniami, zakończyła budowę impulsu wzrostowego i ruszyła w dół rozpoczynając jego korektę (zakładam, że jest to pierwsza fala). Pojawił się nawet fajny sygnał do zagrania pod spadki (wykres H1), ale nocny, przedwczorajszy ruch w górę zamknął mi pozycję na BE. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Liczę na jej pokonanie i ruch w kierunku linii Tenkan W1 i SSA chmury wzrostowej. Jeżeli linie zostaną odrzucone, to poszukam wejścia po kontynuację wzrostów. Na wspomnianym poziomie, znajduje się zniesienie 50 procent fali impulsu. Jego pokonani i wejście w chmurę zaneguje scenariusz wzrostowy.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here