Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji tuż pod kluczowym oporem. Cała struktura korekcyjna powoli zaczyna przypominać trójkąt, który mógłby być falą czwartą w fali trzeciej. Po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejna próbę ataku na strefę oporu z dużym prawdopodobieństwem jej pokonania.

Sentyment pozostaje neutralny. Od pewnego czasu nie widzimy przyrostu pozycji. Można szukać wejścia w dowolnym kierunku. Obecnie para znalazła wsparcie w linii Tenakan z wykresu dziennego, dlatego poszukam longa.

Na wykresie H4 widzimy, że ułożenie linii jest typowe dla korekty. Obecnie para testuje linie Kijun i jeżeli dojedzie do jej pokonania, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku linii Senkou Span A. Tam będzie można szukać pozycji bo odbiciu od niej lub w momencie pojawienia się złotego krzyża.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD, która jest w fali trzeciej, pokonała wczoraj kluczową strefę oporu i dotarła do płaskiej linii Senkou Span B z wykresu tygodniowego. Wstępnie linia została odrzucona, więc można spodziewać się korekty w kierunku pokonanej strefy wsparcia. Miejsce to będzie można wykorzystać do szukania pozycji zgodnej z trendem.

Pod warunkiem, że zmieni się nastawienie graczy, bo obecnie cały ruch w górę wykorzystany był do zajmowania lub uśredniania pozycji krótkich. Do potencjalnego setupu jednak dość daleko, dlatego być może sentyment ulegnie do tego czasu zmianie.


USD/JPY

Para USD/JPY pozostaje w dalszym ciągu pomiędzy dwoma poziomami. Tuż powyżej znajduje się linią oporu z wykresu tygodniowego oraz płaska linia Kijun. Jeżeli para nie poradzi sobie z tym poziomem, powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków i przynajmniej dokończenie korekty prostej ABC. Pogłębienie ruchu pod ostatni dołek, może oznaczać falę trzecią i ruch w kierunku dołka z zeszłego roku.

Sentyment pozostaje neutralny i można szukać dowolnej pozycji. Ponieważ używam Ichimoku do zajmowania pozycji, kierunek jest określony przez wskaznik. Natomiast do samego wejścia wciąż daleko. Para na wykresie dziennym powoli przechodzi ponad linię Tenkan, która zmienia kierunek na horyzontalny co wskazuje na większą korektę.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here