Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

EUR/USD

Spadki na parze EUR/USD, które są konsekwencją odrzucenia Pin Barem ważnej strefy oporu dotarły do lokalnego wsparcia. Jak na razie wsparcie jest bronione i może początkiem ruchu w kierunku ostatniego szczytu. Z falowego punktu widzenia, będzie to fala piąta impulsu jaki powstaje od początku miesiąca. Jeżeli jednak wsparcie zostanie pokonane to kolejnym miejscem do którego powinna dążyć cena jest jest niedawna linia szyi spadkowej i zanegowanej formacji RGR. Taki ruch może być prawym ramieniem kolejnej takiej formacji, tylko już formacji odwróconej. Jedno wydaje mi się dość pewne, a mianowicie że impuls wzrostowy jaki powstał od dołka, wcześniej czy pózniej powinien mieć swoją kontynuację.

Sentyment utrzymuje się po stronie krótkiej, dlatego na razie wstrzymuję się z otwieraniem pozycji. Ponowny test kluczowej strefy oporu i jej odrzucenie będzie okazją na zagranie pod falę 2B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Męczarni na parze GBP/USD ciąg dalszy. Para dalej pozostaje zamknięta między dwoma kluczowymi poziomami. Patrząc na wykres H4 można zauważyć, że każda z fal jakie powstają wewnątrz konsolidacji jest trójką. Jeżeli pierwszą powstałą falę zaznaczymy jako falę A, to obecnie powstała powinna być falą C (oczywiście może to być też fala C w fali A wyższego rzędu). Jeżeli przyjmiemy jednak, że jest to fala C to powinniśmy zobaczyć w najbliższym czasie próbę wybicia górą z powstałego Inside Bara i atak na szczyt fali A. Jeżeli taki atak nie powiedzie się, będzie można mówić o zakończeniu całej korekty, albo o zakończeniu fali A wyższego rzędu.

Poziom sentymentu pozostaje neutralny i to pozwala na zagranie pozycji krótkiej. Jeżeli para odrzuci wspomniany opór i powstanie np formacja Fakey, będę zagrywał shorta.


USD/JPY

Para USD/JPY mocnym ruchem odrzuciła wczoraj linię poprowadzoną po ostatnich dołkach. Ruch był na tyle mocny, że można było spodziewać się jego kontynuacji. Obecnie para próbuje zanegować ten wyskok i powoli zmierza do właściwej, kluczowej strefy wsparcia. Jej obrona powinna skutkować ruchem w kierunku poziomu 112,800. Jeżeli jednak wsparcie zostanie pokonane, powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w kierunku poziomu 110,700.

Sentyment utrzymuje się po stronie krótkiej, dlatego pokonanie strefy wsparcia i jej re-test od dołu będzie okazją do przyłączenia się do ruchu spadkowego.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here