Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDeurusd221018

Para EUR/USD została zamknięta pomiędzy dwoma ważnymi poziomami, przy czym ten dolny jest kluczowy dla dalszych losów pary. Jego pokonanie powinno doprowadzić do kontynuacji spadków w kierunku ostatniego dołka i może to oznaczać powrót do trendu. Na chwile obecną w grze pozostaje scenariusz wzrostowy, w którym po dokończeniu obecnej fali spadkowej, która będzie przedłużeniem fali c korekty nieregularnej, zobaczymy wzrosty w ramach fali 3C. Pokonanie kluczowego wsparcia zmieni zupełnie obraz na parze i scenariusz wzrostowy przestanie obowiązywać. Czekam na pokonanie któregoś ze wspomnianych poziomów, co powinno rozjaśnić sytuację na tej parze.

eurusdichi221018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odbiciu od linii Kijun D1 i pokonaniu Tenkan D1 i chmury, dotarła do KIjun Mn (zielona przerywana linia). Nastąpiło odbicie, które doprowadziło do testu Tenkan D1 i SSB D1. Z jednej strony można takie odbicie wykorzystać i zagrać shorta pod kontynuację impulsu rysującego się od szczytu, ale bliskość kluczowego wsparcia troszkę zniechęca. Poczekam na jego pokonanie i dopiero poszukam pozycji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

 

gbpusd221018

Na parze GBP/USD bez większych zmian. Para porusza się pomiędzy dwoma poziomami i obecnie testuje linię poprowadzoną po dołkach. Ostatnia fala spadkowa ma 4 podfale i jeżeli uda się parze dokończyć impuls, będzie można spodziewać się kontynuacji spadków w ramach przynajmniej fali c, czyli testu ostatniego dołka. Może w ten sposób powstać fala B większej struktury korekcyjnej i po jej zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach fali C.

gbpusdichi221018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para została zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Od góry parę ogranicza linia KIjun Mn, a od dołu Tenkan W1. Ta druga przebiega na poziomie SSB D1. Pozostaje czekać na wybicie którejś z linii i szukać pozycji przy ich re-teście. Obecnie nie mam pomysłu na tę parę, dlatego tylko obserwuje.


USD/JPY

Na parze USD/JPY mamy wyrazny, mocny impuls spadkowy, który powstał po odrzuceniu kluczowej strefy oporu. Spadki dotarły do wsparcia i przyspieszonej linii trendu. Obecnie oglądamy wzrosty, które powinny być korektę impulsu, czyli falą 2B. Tworzy się korekta prosta, która dotarła do pokonanej niedawno strefy popytowej. Jeżeli strefa zostanie odrzucona, pojawi się okazja do zagrania pod falę 3C i ruch w kierunku poziomu 111,000.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para zawróciła odbijając od opadającej linii SSA Mn i ruszyła w kierunku Kijun D1. Będzie to test scenariusza spadkowego. Jeżeli para odrzuci linię, będzie można na wykresie H4 szukać pozycji pod falę 3C. Jeżeli jednak parze uda się wyjść ponad Kijun D1, a co za tym idzie ponad strefę oporu, scenariusz spadkowy przestanie obowiązywać. Zgodnie z cyklami, gdzie spadek trwał 9 dni, w okolicach końca tygodnia powinniśmy zobaczyć wyjaśnienie sytuacji na tej parze.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here