Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd220819a

Bez zmian na parze EUR/USD. Para w dalszym ciągu pozostaje zamknięta w Inide Barze pomiędzy dolnym a górnym ograniczeniem strefy wsparcia. Zakładane przeze mnie scenariusze pozostają w grze. Przypomnę, że pierwszy zakłada zakończenie trójki spadkowej korektą nieregularną, która odrzuciła linię Tenkan i Kijun W1. Powstający od tego momentu impuls spadkowy, traktuję jako pierwszą falę kontynuacji trendu. Drugi mniej prawdopodobny zakłada, że wspomniana fala c w korekcie nieregularnej, jest dopiero pierwszą falą fali B korekty trójki spadkowej. W tym przypadku para odrzuci testowane wsparcie i wybije z IB górą. Celem dla takiego ruchu będzie ponowny test Tenkan i KIjun W1. Powstanie wtedy fala c fali B.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

eurusd220819b

Jeżeli spojrzymy na wykres pary na niższym TF, to możemy zauważyć tworzący się impuls spadkowy. Do jego zakończenia brakuje podfali piątej. Oglądana konsolidacja, która zamknięta jest w IB, będzie w tym wypadku falą czwartą. Powinniśmy zobaczyć wybicie z niej dołem i ruch w kierunku dolnego ograniczenia strefy wsparcia. Jeżeli tak się stanie i będziemy mieli gotowy impuls, będzie można czekać na jego korektę w kierunku dziennej linii KIjun i tam szukać pozycji pod zagranie na kontynuację spadków. Jak widzimy powyżej, są to okolice chmury spadkowej, a jej odrzucenie da sygnał do zagrania.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.

 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here