Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD kontynuuje wzrosty zapoczątkowane odrzuceniem kluczowej strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1.1420. Zakres ruchu wynikający z formacji trójkąta, z którego para wybiła się w zeszłym tygodniu, został osiągnięty. Obecnie trwające wzrosty dotarły do górnego ograniczenia strefy oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 1,1600. Powstająca fala wzrostowa, powoli staje się piątką i należy spodziewać się jej kontynuacji. Ruch w kierunku dolnego ograniczenia trójkąta jest całkiem możliwy, dlatego ewentualną korektę impulsu będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod falę 3c.

Na wykresie tygodniowym Ichimoku widzimy, że wzrosty jakie ostatnio oglądamy są następstwem odrzucenia płaskiej linii Kijun z wykresu miesięcznego (zielona linia). Para obecnie zatrzymała się na SSB W1 i Tenkan W1. Do kontynuacji wzrostów potrzebne jest ich pokonanie. Celem dla ewentualnych wzrostów powinna być linia SSA Mn (górna zielona linia). Na wykresie dziennym para pokonała linię Kijun co może sugerować chęć dalszych wzrostów. Jej re-test będzie można wykorzystać do szukania pozycji długiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Podobnie jak EUR/USD i GBP/USD kontynuuje odbicie. Para po udanym teście strefy wsparcia wróciła w zakres trójkąta/kanału spadkowego. Ruch w kierunku poziomu 1.300 wydaje się całkiem możliwy. Powstający impuls powoli staje się piątką i liczę na jego kontynuacje w postaci fali 3C. Korekta w rejony najbliższego wsparcia będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod wzrosty.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para odbiła od wsparcia poprowadzonego po wypłaszczeniach linii Kijun i chmury na wykresie tygodniowym. Para uporała się również z przedłużoną linią SSB W1 i otworzyła sobie drogę w kierunku linii Tenkan W1. Na wykresie dziennym para zatrzymała wzrosty na linii Kijun i dopiero jej pokonanie pozwoli myśleć o kontynuacji wzrostów.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu walczy o obronę linii poprowadzonej po szczytach. Od szczytu powstała trójka spadkowa, która może być zakończeniem korekty prostej. W tym przypadku powinniśmy zobaczyć mocne wzrosty w kierunku szczytu. W drugim scenariuszy powstała trójka jest dopiero falą A bardziej złożonej struktury korekcyjnej, ale i w tym przypadku powinniśmy zobaczyć wzrosty w okolice przynajmniej szczytu fali b. W trzecim scenariuszu, powstaje struktura 1212, a to oznacza wzrosty w okolice fali a, gdzie znajduje się mocny opór, jego odrzucenie i mocna fala spadkowa. Na razie pozostaje obserwacja.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że spadki zatrzymały się na bardzo mocnym wsparciu jakim jest linia Tenkan Mn (zielona dolna linia) i linii SSA W1. Powstałe odbicie doprowadziło do ruchu w kierunku SSB W1 i SSA D1. Dopiero ich pokonanie pozwoli szukać pozycji. Otworzy się wtedy droga w kierunku Tenkan W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here