Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD pokonała wczoraj lokalną strefę oporu i górne ograniczenie kanału spadkowego. Powstał ruch w górę, który jest trójką. Biorę pod uwagę dwa scenariusze. Pierwszy zakłada, że spadek od szczytu jest zakończoną korektą ABC i obecny ruch wzrostowy jest początkiem kontynuacji wzrostów w kierunku poziomu 1,1900. Drugi zakłada, że ruch jaki oglądamy od wczoraj jest falą B większej korekty spadkowej i po jej zakończeniu zobaczymy spadkową falę C. Wszystko powinno rozstrzygnąć się przy re-teście pokonanych poziomów. Ich odrzucenie pozwoli na dokończenie impulsu i wzrosty. Natomiast powrót do kanału sprawi, że wariant drugi będzie preferowanym wariantem.

Mali gracze, co widać po sentymencie, preferują drugą opcję i nastawiają się na spadki. Na wykresie widzimy mocny wzrost pozycji krótkich. Z decyzjami trzeba się jednak wstrzymać do re-testu górnego ograniczenia kanału.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD od kilku dni porusza się w konsolidacji, która przybiera formę trójkąta rozszerzającego się. Formacja powoli wypełnia się i wybicie z niej powinniśmy zobaczyć w najbliższym czasie. Wybicie górę, otworzy drogę do strefy oporu w okolicach poziomu 1,2950. Pokonanie dolnego ograniczenia, będzie wiązać się z testem i być może pokonaniem istotnego wsparcia. Spoglądając na wykres pod kątem fal, zobaczymy że tworząca się konsolidacja może być falą czwartą fali C w korekcie prostej. Oznacza to, że wybicie z niej dołem może zakończyć strukturę i spowodować mocny ruch na północ.

Na wykresie sentymentu oglądamy przyrost obu pozycji, co wpisuje się w konsolidację jaką obecnie oglądamy. Do momentu wybicie pozostaje z boku.


USD/JPY

Para USD/JPY po raz kolejny testuje strefę wsparcia tuż poniżej wewnętrznej linii trendu. Jeżeli przeanalizujemy ostatnią falę spadkową, to zobaczymy skończony impuls, w którym fala v jest falą załamaną. Jeżeli założenie jest słuszne to powinniśmy w najbliższych godzinach oglądać ruch wzrostowy. Na tym etapie nie da się jednak stwierdzić, czy para nie dokończy jednak fali piątej i czy potencjalny wzrost będzie korektą całego impulsu czy początkiem nowego ruchu wzrostowego.

Wykres sentymentu nie mówi nam na obecną chwilę nic, dlatego w przypadku tej pary również wstrzymuję się z zajmowaniem pozycji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here