Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USDeurusd220719

Ostatnie sesje nie rozjaśniły sytuacji na parze EUR/USD. Para w dalszym ciągu pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Od góry jest to poziom 1,1270, czyli strefa oporu i i tygodniowa linia Tenkan. Od dołu jest to linia szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami, czyli poziom 1,1200. Ostatnie odbicie od tego poziomu, skutkowało budową fali c w korekcie prostej. Tak niskie zejście fali c w korekcie nieregularnej, zgodnie z tym co pisałem ostatnio, nie powinno przerodzić się w falę trzecią i tak się też stało. Do momentu wybicia z konsolidacji ciężko układać scenariusze pod zagranie. Jeżeli para upora się z dolnym ograniczeniem konsolidacji, to będziemy mieli dwie możliwości. Pierwsza, to budowa fali c w fali B wyższego rzędu i po jej zakończeniu zobaczymy powrót powyżej linii szyi i wzrosty na bazie fali C. Druga, to oczywiście realizacja farmacji RGR, czyli ruch w kierunku strefy wsparcia znajdującej się w okolicach poziomu 1,1100. Jeżeli jednak para wybije z konsolidacji górą, czyli upora się z linią Tenkan W1, to najbliższym celem dla pary będzie płaska KIjun W1. dopiero jej pokonanie otworzy drogę do dalszych wzrostów i budowy fali C wyższego rzędu.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy220719

Coraz ciekawiej robi się na parze USD/JPY. Para w zeszłym tygodniu pokonała wsparcie w okolicach poziomu 107,900, tym samym pokonując linię szyi formacji RGR. Zasięg formacji nie został zrealizowany, a para po dotarciu do lokalnej strefy popytowej odbiła, tworząc łączonego Pin Bara. Obecnie para testuje pokonany wcześniej poziom oraz linie Kijun D1. Do momentu jej pokonania, obowiązuje scenariusz spadkowy. Zakłada on budowę układu 1212. W tym przypadku para odrzuci linię i ruszy w dół na bazie fali fali 33. Pozycji będzie można szukać na niższym TF. Najbardziej pasuje mi jednak do obecnego układu ruch w górę. Mamy zakończoną trójkę wzrostową i można ją opisać jako falę A. Obecne spadki są falą B. W tym przypadku, para pokona linię KIjun D1 i ruszy w kierunku Kijun W1, budując wzrostową falę C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here