Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Oj ciężko, że tak tak ujmę zrobiło się na parze EUR/USD. Po wybiciu z formacji trójkąta, cały czas pozostajemy w ruchu bocznym. Pierwsza próba re-testu dolnego jego ograniczenia doprowadziła do spadku, który zatrzymał się na strefie oporu. Poziom ten został obroniony i od wczoraj oglądamy próbę wzrostów. Pierwszym celem dla ruchu w górę, jest naruszona linia trendu wzrostowego. Jej pokonanie pozwoli na wzrosty w okolice przełamanej niedawno strefy wsparcia w okolicach poziomu 1,1230.

 

Spoglądając na sentyment widzimy, że cały czas dobierane są pozycji krótkie. Długie pozostają na niezmienionym poziomi, choć w części zostały wczoraj pozamykane. Jeżeli wykres dotrze do pierwszej przeszkody, jaka jest linia trendu i ją odrzuci, pozostanie czekać na formację odwrócenia i szukać shorta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

AUD/NZD

Spadki na parze AUD/NZD, dotarły do ważnej strefy wsparcia w postaci linii poprowadzonej po dołkach na wykresie dziennym. Powstała reakcja popytu. Od tygodnia obserwujemy ruch boczny, który przybierał do wczoraj formę trójkąta. W nocy nastąpiło wybicie dołem, ale jak widzimy na screenie powyżej, wykres próbuje wrócić do wnętrza struktury. Jeżeli będzie to fałszywe wybicie, pojawi się okazja do zagrania. Zerknijmy na sentyment

Widzimy, że cały czas budowane są pozycje długie i własnie dlatego będę szukał longa. Najpierw jednak, wykres musi poradzić sobie z linią poprowadzoną po ostatnich dołkach na wykresie h1 i dopiero wtedy będzie można rozważać otwieranie pozycji.

Cały czas strategia jest w fazie budowy. Nie mam jeszcze sprecyzowanych do końca zasad, nie mam statystyk na których mógłbym się oprzeć. Te będą pojawiały się w tygodniowych podsumowaniach. Na ich podstawie będę się starał rozwijać pomysł. Od przyszłego tygodnia pojawi się temat na naszym forum i zaproszę Państwa do dyskusji.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here