Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


USD/JPY

 

usdjpy220519

Para USD/JPY kontynuuje wzrosty zapoczątkowane odrzuceniem strefy wsparcia znajdującej się w okolicach poziomu 109,300. Para pokonała opór znajdujący się na poziomie 109,900, a obecnie para testuje kolejną strefę podażową. Jak wspominałem we wcześniejszych wpisach, możemy mieć do czynienia z dwoma scenariuszami. Oba są równie prawdopodobne. W pierwszym oglądane spadki od szczytu są falą pierwszą kontynuacji impulsu spadkowego jaki powstawał od początku roku. W tym przypadku, wzrosty z jakimi mamy do czynienia od zeszłego tygodnia są jego korektą.

Najprawdopodobniej jest to dopiero fala A. Po jej zakończeniu zobaczymy falę B i dopiero kontynuację spadków w ramach fali i C fali B wyższego rzędu. Ponieważ para testuje poziom 50 procent zniesienia fali impulsu, trzeba również wziąć pod możliwość budowy korekty nieregularnej. Oznacza to, że powstająca fala wzrostowa jest jej falą c. Po odrzuceniu strefy oporu i zniesienia, fala trzecia zacznie tworzyć się już z obecnych poziomów. Dlatego warto obserwować parę już na tym etapie.

W drugim przypadku oglądana fala spadkowa jest falą C w korekcie nieregularnej i została zakończona. Oznacza to, że powstający impuls wzrostowy jest falą pierwszą wzrostowej fali 3C. Potwierdzeniem takie scenariusza będzie wyjście powyżej strefy oporu znajdującej się w okolicach poziomu 111,000.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

usdjpy220519ichi

Na wykresie Ichimoku dokładnie widzimy w jakim zakresie buduje się obecna fala wzrostowa. Zapoczątkowana została odrzuceniem tygodniowej linii KIjun, a obecnie para dotarła do tygodniowej Tenkan. Jej odrzucenie będzie dobrą okazją do szukania pozycji pod spadki i budowę fali 3C. Jest ona również kluczowa jeżeli chodzi o scenariusz wzrostowy. Jej pokonanie otworzy drogę do wyższych poziomów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here