Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

audusd220219

Para AUD/USD zakończyła budowę prawego ramienia potencjalnej formacji głowy z ramionami. Po wyrysowaniu impulsu spadkowego, który powstał po odrzuceniu linii poprowadzonej po szczytach, para przez ponad tydzień budowała korektę, która dotarła do wewnętrznej linii oporu. Poziom został odrzucony i od wczoraj oglądamy kontynuację spadków. Obecnie para zatrzymała się na ostatnim dołku i próbuje bronić tego poziomu. Jak wspominałem we wcześniejszych wpisach, mamy możliwe dwa albo nawet trzy scenariusze. W pierwszym, para zaczyna budować falę trzecią kolejnej fali spadkowej. W tym przypadku po korekcie zobaczymy mocne spadki w ramach fali trzeciej fali trzeciej. W drugim, para buduje falę 2B impulsu wzrostowego jaki budował się od początku stycznia. W tym przypadku, mamy zakończoną korektę nieregularną jako falę 2B. Para obroni testowaną strefę i ruszy w górę budując wzrostową falę 3C. Trzeci jest również wzrostowy i zakłada, że powstały wczoraj impuls spadkowy jest tylko początkiem przedłużenia fali 2B. W tym przypadku zobaczymy spadek pod dołek w okolice linii szyi potencjalnej formacji RGR i jego obronę, a następnie budowę wzrostowej fali 3C.

audusd220219ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po raz kolejny dotarła do ważnej strefy wsparcia, jaką wyznacza płaska linia SSB i linia Kijun z wykresu tygodniowego. Dopiero pokonanie wspomnianej strefy pozwoli i wyjście poniżej chmury, pozwoli na rozważanie pozycji pod scenariusz spadkowy. Dobrą okazją do tego będzie re-test od dołu płaskiej SSB D1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy220219

Para USD/JPY po dotarciu do strefy oporu jaka znajduje się w okolicach poziomu 111.000, zawróciła tworząc spadkowy Pin Bar. Spadki dotarły do niedawno pokonanej strefy wsparcia i para została zamknięta pomiędzy poziomami tworząc Inside Bar. Jeżeli spojrzymy na wykres tygodniowy to para buduje falę C w korekcie ostatnich mocnych spadków. Do zakończenia fali C brakuje fali piątej, a to oznacza, że para może próbować wybić się górą z IB. Jeżeli będzie to trwałe wybicie to para powinna podążać do kolejnej strefy oporu, które znajduje się w okolicach zniesienia 61.8 procent fali impulsu spadkowego (obecne poziomy to zniesienie 50 procent). Jeżeli jednak powstanie formacja Fakey, będzie można zakładać zakończenie całej korekty i powrót do spadków.

usdjpy220219ichi

Na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para porusza się w sąsiedztwie linii Tenkan. Odrzucenie linii powinno skutkować budową wspomnianej fali piątej fali C w korekcie impulsu spadkowego. Jeżeli para zdecydowanie pokona Tenkan, będzie to pierwszy sygnał do zmiany kierunku. Najbliższym celem dla spadków powinna być linia Kiljun D1, a potem płaska SSB D1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here