Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


GBP/USD

gbpusd220119

Para GBP/USD po pokonaniu strefy oporu jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1,2760, dotarła do kolejnej ważnej strefy podażowej. Mam na myśli poziom 1,2980. Jego pokonanie otwiera drogę w kierunku ostatnich szczytów. Na razie jednak, para odrzuciła poziom łączonym Pin Barem i powoli zmierza do pokonanego wcześniej oporu. Ostatni impuls spadkowy przybrał formę piątki co widać wyraznie na niższym TF, dlatego spodziewam się jego kontynuacji i re-testu wspomnianego poziomu. Z falowego punktu widzenia, ruch taki może być falą czwartą budującego się impulsu wzrostowego (wykres liniowy). Może to być również początek kolejnej fali spadkowej (pierwsza fala impulsu lub fala a w fali B wyższego rzędu).

gbpusd220119ichi

Na wykresie Ichimoku wspomniany opór, na którym para zawróciła jest tygodniową linią Kijun. Jej pokonanie otworzy drogę w kierunku płaskiej Kijun z wykresu miesięcznego, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3170. Ba wykresie dziennym widzimy, że para po wyjściu górą z chmury spadkowej, re-testuje obecnie Tenkan i SSB. Jak wspomniałem powyżej, fala impulsu jest piątką, dlatego Tenkan powinien być przynajmniej jeszcze raz testowany. Zejście poniżej Tenkan D1 otworzy drogę w kierunku coraz bardziej płaskiej Kijun D1. Na parze nie widać wyraznego impulsu, pod który można by było zagrać, dlatego pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

AUD/USD

audusd220119

Para AUD/USD po mocnej reakcji na wsparcie znajdujące się na poziomie 0.700, ruszyła w górę budując mocny impuls wzrostowy. Obecnie para dotarła do strefy podażowej i wstępnie ją odrzuciła. Jeżeli założymy, że oglądane wzrosty są nowym impulsem, to należy spodziewać się ich kontynuacji w ramach fali 3C. Spoglądając na wykres miesięczny, oglądane spadki od ostatniego szczytu powinny być falą piątą całego impulsu budującego się od 2011 roku. Jeżeli jest to koniec fali piątej, to powstający impuls wzrostowy będzie pierwszą falą jego korekty, a to oznacza mocne wzrosty. Patrząc jednak na zasięgi poszczególnych fal, wydaje się, że fala piąta nie została jeszcze zakończona, a oglądane wzrosty są tylko jej korektą.  Nie jest to jednak ważne w tym momencie i należy skupić się na szukaniu pozycji pod kontynuację powstałego impulsu wzrostowego. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 0.7100 i tam powinna para zmierzać.

audusd220119ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że powstały impuls dotarł do płaskiej SSB z wykresu dziennego. Linia została odrzucona i od tego momentu oglądamy korektę. Najbliższym wsparciem i miejscem do którego para powinna zmierzać, jest tygodniowa linia Kijun, która znajduje się w okolicach poziomu 0,7100. Tam oczekuje reakcji ceny i zakończenie budowy fali 2B.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here