Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd211218

Na parze EUR/USD wreszcie mamy próbę wyłamania z boksu w jakim para poruszała się dwa tygodnie. Przedstawiany wcześniej scenariusz spadkowy, zakładający kontynuację spadków w ramach minimum fali c impulsu wzrostowego jaki powstał od dołka, został zanegowany. Para ruszyła w górę nie kończąc korekty prostej i budując od razu falę C. Wzrosty dotarły do kluczowej strefy oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1450. Jego pokonanie pozwoli na ruch w kierunku poziomu 1,1550 i rozwinięcie fali c w falę trzecią. W razie odrzucenia testowanej obecnie strefy, będziemy mieli albo zakończenie korekty prostej i ruch w kierunku poziomu 1,3000, albo budowę wzrostowego układu 1212.

eurusd211218ichi

Na wykresie Ichimoku para pokonała dzienną linię Kijun oraz SSA D1 i weszła w chmurę. Obecnie testowany poziom jest kluczowy ponieważ jest to płaska linia Kijun Mn. Jej pokonanie otwiera drogę do ruchu w kierunku Kijun W1, która znajduje się w okolicach SSB D1, czyli górnego ograniczenia chmury spadkowej. Obecnie pozostaje z boku na tej parze i dopiero pokonanie Kijun Mn skłoni mnie do szukania pozycji pod wzrosty. Dobrym miejscem do tego będzie re-test od góry wspomnianej linii.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

 

usdjpy211218

Ciekawie zrobiło się na parze USD/JPY. Para realizuje przedstawiony wcześniej scenariusz spadkowy, który zakłada budowę fali 3C. Pierwsza fala spadkowa jaka wyrysowała się od szczytu jest piątką, dlatego obecnie tworzona również taką być powinna. Na razie mamy 3 fale, które dotarły do strefy wsparcia i należy spodziewać się odbicia i budowy fali czwartej. Po jej zakończeniu powinniśmy zobaczyć kolejny spadek w ramach fali piątej fali C lub rozwinięcie ruchu w ramach układu 1212. Celem dla ewentualnej fali piątej powinien być poziom 110.400. Przy takim założeniu ewentualna fala czwarta nie powinna przekroczyć poziomu 11,7500 gdzie znajduje się pokonana wczoraj strefa wsparcia/teraz oporu.

usdjpy211218ichi

Na wykresie Ichimoku para znalazła się w bardzo ważnym miejscu. Jest nim linia SSA chmury wzrostowej na wykresie miesięcznym. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku Kijun Mn, która znajduje się 150 pisów poniżej ceny. Na wykresie tygodniowym powyżej, poziom ten zbiega się z płaską linią SSB W1 i powinien to być poziom docelowy dla spadków (na tym etapie). Ewentualną korektę, czyli budowę fali czwartej, będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod spadki. Dobrym miejscem do tego, będzie re-test pokonanej linii Kijun W1.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here