Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD dotarła do górnego ograniczenia kluczowej strefy oporu. Poziom jest obecnie testowany. Jeżeli parze uda się go pokonać, struktura powstała od ostatniego dołka przybierze formę impulsu i zobaczymy test szczytu z początku września. Na chwilę obecną mamy jednak trójkę wzrostową i całkiem możliwe, że po raz kolejny para odrzuci strefę i będzie to korekta ostatniej fali spadkowej. W tym przypadku para powinna przetestować poziom 1.1730.

Sentyment w dalszym ciągu sprzyja otwieraniu shortów, dlatego jeżeli para odrzuci testowaną strefę oporu będzie można szukać pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje wewnątrz Inside Bara, który powstał tuż nad kluczową strefą wsparcia. Wybicie z niego górą powinno doprowadzić do zakończenia konsolidacji i testu szczytu z końca września. Wybicie dołem z IB będzie równocześnie powrotem do wnętrza ostatniej dużej konsolidacji i powinno doprowadzić do spadku w kierunku linii trendu.

Od wczoraj na wykresie sentymentu widzimy mocną redukcję pozycji krótkich i wzrost długich. Jeżeli para wybije się górą z IB będzie można otwierać longi. Może również pojawić się test dolnego ograniczenia formacji i powstanie Fakey, co będzie kolejną okazją do otwierania pozycji.


USD/JPY

Para USD/JPY pokonała w nocy poziom oporu. Przed nami poziom 113.700. Jeżeli parze uda się i przez niego przebić, droga do kluczowej strefy oporu zostanie otwarta. Być może ruch jaki oglądamy końca listopada jest początkiem fali 3C, czyli kontynuacją impulsu zapoczątkowanego w zeszłym roku.

Wykres sentymentu jest odwrotnością tego co dzieje się na wykresie. Mamy mocny wzrost pozycji krótkich i redukcję długich. Taki układ nie pozwala na otwieranie pozycji zgodnej z momentum, dlatego pozostaje z boku.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here