Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd211118

Para EUR/USD po raz kolejny nie poradziła sobie z ważnym poziomem jakim jest 1.1450. Para odrzuciła poziom i wczorajsza świeca jest spadkowa. Nie zmienia to jednak sytuacji na parze i dalej możemy mieć do czynienia ze scenariuszem wzrostowym, a obecny spadek może być falą 4 tworzącego się impulsu albo falą B korekty. Jeżeli para spadnie w rejony ostatnio obronionego dołka, tworząc prawe ramię potencjalnej formacji RGR, to będziemy mieli do rozważenia scenariusz z falą B. Ruch w górę z obecnych poziomów powinien pozwolić na domknięcie piątki wzrostowej.

eurusd211118ichi

Na wykresie Ichimoku para pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Od dołu parę ogranicza płaska, przedłużona linia SSB W1 (ostatni dołek), natomiast od góry miesięczna linia KIjun (poziom 1.1450). Dopiero ich pokonanie otworzy drogę do większego ruchu na tej parze. W dalszym ciągu zakładam budowę kolejnej fali wzrostowej, czy to w ramach fali C czy też fali trzeciej i po zakończeniu tworzenia obecnej struktury, będę szukał wejścia w kierunku płaskiej SSB D1. Na razie para do obserwacji.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy211118

Para USD/JPY dotarła do lokalnej strefy wsparcia i linii poprowadzonej po dołkach. Na razie poziomy zostały obronione i para próbuje odbijać. Do momentu pokonania przez parę strefy oporu, która jest obecnie testowana, scenariuszem bazowym jest ten z budową spadkowej fali 3C. Zakładam, że odbicie jakie oglądamy od wczoraj, jest falą 2B powstałego impulsu spadkowego, dlatego odrzucenie górnego ograniczenia strefy oporu będzie sygnałem do szukania pozycji pod spadki.

usdjpy211118ichi

Na wykresie Ichimoku para znalazła się pod tygodniową linią Tenkan, która zbiega się z dzienną KIjun. Ich odrzucenie powinno dać sygnał do kontynuacji spadków w kierunku płaskiej SSB D1 a następnie Kijun W1, która znajduje się jakieś 150 pisów niżej. Liczę na korektę prostą wyrysowanego impulsu spadkowego co powinno zbiec się z testem chmury na wykresie H4 i dać sygnał do zagrania pod falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here