Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd211019

Wyjaśniła się sytuacja na parze EUR/USD. Scenariusz, który jest realizowany, to ten zakładający budowę układu 1212. Para po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan, ruszyła w górę budując falę trzecią fali trzeciej. Para dotarła do kluczowej linii Kijun W1 i ją pokonała. Można teraz spodziewać się korekty i re-testu od góry pokonanej linii. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali 4/3. Po jego zakończeniu zobaczymy kolejną falę wzrostową, która zakończy falę trzecią. Celem dla fali 5/3 będzie przedłużona, płaska linia SSB chmury spadkowej. Jest tam strefa oporu, która powinna przynieść korektę i falę czwartą całego ruchu. Wygląda na to że para buduje impuls wzrostowy i będzie go po jego zakończeniu wykorzystać do szukania pozycji pod właściwą falę 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy211019

Para USD/JPY pozostaje od kilku dni w korekcie powstałego impulsu wzrostowego. Jak pisałem wcześniej, mamy tu dwa możliwe scenariusze budującej się korekty. W pierwszym re-testowana obecnie tygodniowa linia Kijun zostanie obroniona i para już z tych poziomów zacznie budowę fali trzeciej. W drugim, mamy dopiero falą a korekty prostej. W tym przypadku parze uda się zejść poniżej Kiju, a ruch taki będzie się odbywał się w ramach fali c. Celem dla takiego ruchu będzie dzienna linia Kijun. Po zakończeniu korekty zobaczymy kontynuację wzrostowej fali 3C. Na obecnych poziomach nawet na wykresie H1 nie ma sygnału do zajęcia pozycji, dlatego pozostaje poczekać na rozwinięcie korekty i dopiero wtedy szukać wejścia pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here