Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Wspominałem wczoraj, że kluczowym dla pary EUR/USD będzie wybicie z tworzącego się od kilku dni Inside Bara, który powstał tuż pod linią szyi formacji RGR. Parze udało się wybić z IB górą, tym samym pokonując kluczową strefę oporu. Wybicie jest na tyle mocne, że można je traktować jako falę trzecią fali 3C. Jeżeli para utrzyma cenę powyżej pokonanej strefy, powinna kontynuować wzrosty w kierunku kolejnego oporu, który znajduje się w okolicach poziomu 1,1850. Re-test linii szyi na bazie podfali czwartej, będzie okazją do szukania pozycji pod dalsze wzrosty.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że parze udało się obronić linię SSA Mn i Tenkan D1. Patrząc na powstały impuls i jego korektę, można wyznaczyć zasięg dla potencjalnej fali 3C. Zasięg dla fali N zbiega się z ważnym poziomem, na którym znajduje się linia Kijun W1 i tam cena powinna zmierzać. Ponieważ impuls i korekta trwały 17 dni, można również określić kiedy para powinna dotrzeć do celu, a powinien to być koniec września.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD kontynuuje wzrosty na bazie fali trzeciej (teraz można już tak napisać). Para realizuje scenariusz z układem 1212 lub korektą nieregularną, która budowała falę drugą. Cena dotarła do ważnej strefy oporu i możliwa jest korekta na bazie fali czwartej. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 1,3180 i ewentualna korekta powinna przetestować ten poziom. Ponieważ jest to fala trzecia, to całkiem możliwe, że para od razu opora się z oporem i ruszy w kierunku 1,3470. Dopiero zejście poniżej poziomu 1.3000 zaneguje scenariusz wzrostowy.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para walczy z ważnym oporem (świeczka nie została jeszcze zamknięta), jakim jest linia Kijun Mn (przerywana linia). Jej trwałe pokonanie powinno doprowadzić do wzrostów w kierunku linii Kijun W1 (ciągła linia). Na wykresie H4, para oddaliła się znacznie od chmury i dopiero korekta w jej okolice, pozwoli na szukanie pozycji pod falę piątą tworzącego się impulsu.


USD/JPY

Parze USD/JPY udało się pokonać opór znajdujący się na szczycie fali B korekty prostej ostatniego impulsu wzrostowego. Tym samym scenariusze spadkowe, z falą C większej struktury korekcyjnej, zostały zanegowane. Para w najbliższym czasie powinna przetestować strefę podażową znajdującą się na ostatnim szczycie. Jej pokonanie otworzy drogę w kierunku poziomu 113.800.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para utrzymała się powyżej SSA Mn i zmierza w kierunku przedłużonej, płaskiej linii SSB W1, która zbiega się z oporem wyznaczonym na ostatnim szczycie. Obecnie nie widzę możliwości wejścia w pozycję. Para za daleko oddaliła się od Tenkan i Kijun D1 i dopiero korekta w ich rejony pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here