Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd210819

Spadki na parze EUR/USD jakie oglądaliśmy przez ostatni tydzień, dotarły do strefy wsparcia i linii poprowadzonej po dołkach. Od tego momentu oglądamy konsolidację tuż ponad strefą. Para została zamknięta w Inside Barze pomiędzy dwoma poziomami. Jak pisałem wcześniej, powoli wykluczam realizacje scenariusza zakładającego wzrosty na bazie fali c, czyli kontynuacji impulsu wzrostowego jaki wyrysował się na początku miesiąca (para zeszła bardzo nisko i nie ma większej reakcji na testowaną strefę wsparcia). W grze pozostaje główny scenariusz, który zakłada, że wspomniany impuls wzrostowy jest falą c w korekcie nieregularnej. Fala c zakończyła się na tygodniowych liniach Tenkan i KIjun. Linie zostały odrzucone. Powstał impuls, który mnie interesuje i pod którego kontynuację chcę zagrać. Liczę na korektę w kierunku coraz bardziej płaskiej linii Kijun D1. Na wykresie H4 są to okolice chmury wzrostowej i jej płaskiej linii SSB. Odrzucenie linii pozwoli na zagranie na spadki. Mocny ruch w górę neguje taki scenariusz (wtedy wracamy do pierwszego).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy210819

Również para USD/JPY pozostaje w zamknięta w Inide Barze. Para po odrzuceniu strefy wsparcia i wyrysowaniu impulsu wzrostowego, który dotarł do wcześniej pokonanego oporu, pozostaje w konsolidacji tuż pod nim. Podobnie jak w przypadku pary EUR/USD i tutaj oczekuje spadków, które będą kontynuacją fali powstałej po odrzuceniu tygodniowej linii Kijun i chmury spadkowej. Para obecnie znajduje się pomiędzy dzienną linią Tenkan i liniami Kijun D1 i Tenkan W1. Liczę na próbę wybicia z IB górą i budowę fali c w korekcie prostej. Oznacza to przetestowanie wspomnianych linii ponownie i ich odrzucenie. Pozycji będzie można szukać na niższym TF.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here