Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po wybiciu z trójkąta dołem i jego re-teście, dotarła do kluczowej strefy wsparcia, która znajduje się w okolicach poziomu 1.1420. Wsparcie jest bardzo mocne, a zakres ruchu wynikający z formacji trójkąta został zrealizowany, dlatego możliwa była reakcja ze strony popytowej, co też oglądamy od kilku dni. Obecnie para dotarła do dolnego ograniczenia strefy oporu i jest szansa na korektę w kierunku lokalnego poziomu wsparcia.

Na wykresie Ichimoku odbicie jakie powstaje od kilku dni było odpowiedzią na test długiej i płaskiej linii Kijun Mn. Jak na razie para wybroniła poziom. Obecne wzrosty dotarły do ważnego miejsca, ponieważ na obecnych poziomach przebiega SSB W1 oraz Kijun i Tenkan D1. Dopiero pokonanie tych poziomów pozwoli na większe odreagowanie w kierunku SSA D1.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD po pokonaniu dolnego ograniczenia trójkąta/kanału, dotarła do wsparcia, gdzie pojawiła się reakcja popytu doprowadzając do powrotu powyżej dolnego ograniczenia struktury. Jeżeli parze uda się utrzymać obecne poziomy, to większe odreagowanie obecnych spadków i ruch w kierunku poziomu 1,2960 będzie całkiem możliwy.

Na wykresie Ichimoku para odbiła od przedłużonej linii Kijun i SSB na wykresie tygodniowym. Obecnie para dotarła do płaskiej SSB W1, która jest najbliższą przeszkodą dla ceny. Jej pokonanie pozwoli na ruch w kierunku linii Kijun D1. Jeżeli jednak parze nie uda się pokonać oporu w postaci wspomnianej linii i nie poradzi sobie z Tenkan D1, będzie można myśleć o szukaniu pozycji krótkiej przy re-teście którejś z linii.


USD/JPY

Para USD/JPY kontynuuje spadki w ramach jak na razie fali c korekty prostej. Spadki dotarły do linii poprowadzonej po szczytach i od jej utrzymania zależy czy zobaczymy zakończenie korekty abc czy też fala c zmieni się w falę 3. Do momentu pokonania wspomnianej linii scenariuszem bazowym jest ten z zakończeniem korekty. Zakładam ruch przynajmniej w kierunku szczytu fali b. Spadek poniżej wybronionego wczoraj wsparcia zaneguje ten scenariusz.

Na wykresie dziennym widzimy, że para wyszła z chmur wzrostowej dołem co samo w sobie jest sygnałem pro spadkowym (słabym). Jeżeli jedna przejdziemy na wyższy TF, to zobaczymy, że para dotarła do bardzo mocnego poziomu. Jest nim linia Tenkan na wykresie Mn i SSA na wykresie W1. Dopiero ich pokonanie pozwoli na kontynuację spadków. Dlatego czekam na mocniejszy ruch w dół i re-test wspomnianych linii. Zakładam również kontynuację spadków wynikających z zasięgów (żaden nie został osiągnięty), ale do takiego ruchu nie przyłączę się ze względu na mała odległość.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here