Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD pozostaje w konsolidacji. Ostatnia próba ataku na strefę oporu w okolicach poziomu 1,1750 zakończyła się niepowodzeniem. Powstał Inside Bar i obecnie czekamy na wybicie z niego. Bardziej prawdopodobnym wydaj się scenariusz z kolejną falą spadkową w kierunku linii trendu. Powstałaby wtedy formacja trójkąta. Jeżeli jednak nastąpi wybicie z niego górą i strefa oporu zostanie pokonana, powinniśmy zobaczyć ruch w kierunku ostatniego szczytu.

Wykres sentymentu pokazuje lekkie pozycjonowanie się pod scenariusz spadkowy, dlatego wybicie dołem ze wspomnianego Inside Bara lub powstanie formacji Fakey, będzie okazją do zajęcia pozycji krótkiej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje w okolicach linii trendu i strefy wsparcia. Powstaje coś co przypomina trójkąt rozszerzający się, czyli formacja kontynuacji. Formacja powoli wypełnia się i ewentualne wybicie powinno nastąpić wkrótce. Bardziej prawdopodobnym wydaje się wybicie dołem i ruch w kierunku poziomu 1,2800. Jeżeli jednak i linia trendu i wsparcie zostaną wybronione, powinniśmy zobaczyć ruch w okolice ostatnio pokonanej strefy wsparcia.

Na wykresie sentymentu widzimy od dłuższego czasu tendencje spadkową zarówno pozycji długich jak i krótkich. Ponieważ jesteśmy w konsolidacji, z ewentualnym szukaniem pozycji poczekam na wybicie z niej.


USD/JPY

Po raz kolejny para USD/JPY testuje dolne ograniczenie strefy wsparcia. Powstał impuls w górę, który zatrzymał się w okolicach linii trendu. Tuż pod nią powstał Inside Bar i wybicie z niego wskaże kierunek w jakim para powinna poruszać się w najbliższym czasie. Oba warianty wydają się równie prawdopodobne, dlatego również tutaj czekam na rozwój wypadków. Przypominam, że para znajduje się w okolicach kluczowego wsparcia i jego pokonanie otworzy drogę do kolejnej strefy popytowej, która znajduje się w okolicach poziomu 105,600.

Mali gracze pozycjonują się pod wariant wzrostowy i kontynuację impulsu jaki oglądaliśmy w piątek. Ja jak wspomniałem wcześniej wstrzymuję się z otwieraniem pozycji do momentu wybicia z Inside Bara.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here