Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD dotarła wczoraj do górnej granicy kluczowej strefy wsparcia i ją odrzuciła. Powstał mocny impuls wzrostowy, który pokonał lokalną strefę oporu w okolicach poziomu 1,1580. Droga do wyższych poziomów została otwarta. Kolejną strefę podażową mamy w 1,1700. W najbliższych godzinach można spodziewać się korekty i re-testy pokonanego poziomu. Wszystko jednak wskazuje na to, że wzrosty na tej parze jeszcze nie zostały zakończone.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pokonała jednak poziom zniesienia 50 procent ostatniej fali wzrostowej i lokalną strefę wsparcia. Spadki zatrzymały się dopiero na zniesieniu 62.8 procent i widzimy próby odreagowania. Obecnie para testuje od dołu pokonaną strefę. Jeżeli zostanie ona wyraznie odrzucona, można spodziewać się kontynuacji ruchu w dół w kierunku wsparcia w okolicach poziomu 1,2820. Ostatnia świeczka spadkowa jest świeczką matką Inside Bara i wybicie z niego powinno wskazać kierunek w jakim para będzie poruszała się w najbliższym czasie.

Wykres sentymentu pokazuje w dalszym ciągu redukcję pozycji krótkich. Równocześnie spadek jaki ostatnio oglądamy został wykorzystany do otwierania longów. Wybicie górą z Inside Bara będzie okazją do wchodzenia w longa.


USD/JPY

Para USD/JPY prawie zrealizowała minimalny zasięg formacji RGR i dotarła do strefy wsparcia oraz zniesienia 50 procent fali wzrostowej. Widzimy próby zainicjowania odbicia. Jeżeli nie nastąpi zdecydowana reakcja popytu i wsparcie zostanie pokonane, para powinna zmierzać w kierunku poziomu 110,900.

Ostatni spadek został wykorzystany do otwierania pozycji krótkich i zamykania długich. Zgodnie z tym, jeżeli wsparcie zostanie pokonane, będzie można szukać shortów. Dobrą okazją do tego będzie wybicie z Insde Bara dołem.

 

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here