Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd210619

Para EUR/USD pozostaje zamknięta pomiędzy dwoma poziomami. Od góry, parę ogranicza strefa oporu, która znajduje się w okolicach poziomu 1,1340. Jest to również poziom wyznaczony przez tygodniową linię Kijun. Od dołu, ograniczeniem jest wsparcie, czyli okolice poziomu 1,1200. Jak widać na rysunku powyżej, w pobliżu tej strefy znajduje się tygodniowa linia Tenkan. Dopiero wybicie któregoś z tych poziomów pozwoli na rozwinięcie ruchu w określonym kierunku. Na wykresie tygodniowym, obszar w jakim para porusza się od trzech tygodni to Inside Bar wyznaczony na świecy powstałej po odbiciu od strefy wsparcia wyznaczonej na ostatnim dołku. Najlepiej by było poczekać na wybicie z IB i dopiero wtedy szukać pozycji pod kontynuację tego wybicia. Mamy jednak falę impulsu jaka powstała 2 tygodnie temu (świeczka W1), a obecnie para po odbiciu od Tenkan W1 i pokonaniu Kijun D1, buduje kolejną falę wzrostową. Para delikatnie wyszła ponad chmurę spadkową i jeżeli nie wróci do jej wnętrza, to powinna dobudować piątkę, a to pozwoli na szukanie potencjalnej okazji do zajęcia pozycji. Korekta piątki w okolice linii Kijun/Tenkan D1, będzie taką okazją. Celem dla takiego ruchu będzie wzrostowa fala 3C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy210619

Para USD/JPY zachowała się zgodnie z przedstawionym wcześniej scenariuszem. Liczyłem że korekta jaka budowała się w ostatnim czasie i która dotarła do linii Kijun W1, jest falą czwartą fali 3C. Tak też sie stało i para po odrzuceniu wspomnianej linii i strefy oporu jaka się w tych okolicach rozciąga, ruszyła w dół. Możemy rozważać teraz kilka scenariuszy. W pierwszym, mamy zakończoną strukturę spadkową, czyli korektę prostą ABC (ostatnia podfala fali 3C nie jest jeszcze zakończona). Oznacza to zakończenie spadków i budowę przynajmniej fali B wyższego rzędu bardziej złożonej korekty impulsu wzrostowego jaki budował się od początku roku. W drugim, para zakończyła budowę fali trzeciej i korekta jaka pojawi się, będzie falą czwartą. Po jej zakończeniu zobaczymy ponowne spadki w ramach fali piątej, która zakończy impuls spadkowy. Ostatni scenariusz jaki obecnie biorę pod uwagę, to rozbudowanie obecnej fali do prawdziwej fali trzeciej. Oznacza to, że mamy układ 1212 w fali 3 i obecnie rysująca się fala jest początkiem fali trzeciej fali 3. W tym przypadku czeka nas mocny ruch na południe. Jest to scenariusz najmniej prawdopodobny, ponieważ para nie zachowuje się jakby była w fali trzeciej, a co dopiero w fali 33.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here