Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


GBP/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Spadki jakie oglądamy ostatnio na parze GBP/USD dotarły właśnie do kolejnej strefy wsparcia. Troszkę poniżej obecnego poziomu, znajduje się zniesienie 50 procent ostatniej fali wzrostowej. Wydaje się, że poziom ten powinien być przetestowany w najbliższym czasie.

Spoglądając na wykres h1 możemy zobaczyć, że po wybiciu z konsolidacji jaka miała miejsce w ostatnich dniach, wykres buduje układ impulsu. Układ ten jest niedokończony. W nocy powstała korekta, która dotarła do lokalnego oporu. Ruch ten powinien być falą 43 i po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć kontynuacje spadków.

Jeżeli spojrzymy na pozycjonowanie małych graczy, zobaczymy że cały ruch spadkowy wykorzystywany jest do otwierania longów. Poziom shortów utrzymywał się na stałym poziomie przez cały czas i dopiero pod jego koniec nastąpiła ich redukcja. Jeżeli tendencja ta utrzyma się przy dalszych spadkach, będzie można w okolicach zniesienia 50 procent fali wzrostowej szukać pozycji długiej. Do tego czasu jednak cały układ spadkowy musi się wypełnić.


Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

GBP/JPY

Para GBP/JPY o czym pisałem już we wczorajszym wieczornym wpisie, wybiła górą z kanału w jakim poruszała się od przeszło miesiąca. Obecnie wykres powrócił w okolice górnego jego ograniczenia i wewnętrznego poziomu wsparcia.

Spoglądając na wykres h1 możemy doszukać się układu falowego. Nie jest on w żaden sposób idealny, ale można go tak oznaczyć. Wychodząc z założenia, że własnie powstaje fala czwarta, która jest falą c korekty nieregularnej, to jest to ostatni moment na ruch w górę. Miejsce jest idealne do zapoczątkowania takiego ruchu. Jak spojrzymy na ostatnią falę spadkową, zobaczymy spowolnienie ruchu i może to oznaczać, że w najbliższym czasie pojawi się reakcja popytu.

Sentyment pokazuje nam, że spadek wykorzystany był do otwierania longów i zamykania shortów. Będę szukał longów na obecnych poziomach jeżeli tylko pojawi się jakaś formacja odrzucająca wsparcie i linię kanału.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here