Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd210519

Para EUR/USD powoli kończy budowę piątki spadkowej, która została zapoczątkowana odrzuceniem dolnego ograniczenia strefy oporu, znajdującej się w okolicach poziomu 1,1260. Mamy więc impuls w górę, który został przedłużony trójką. Możemy założyć dwa scenariusze. W pierwszym, wspomniany impuls i trójka tworzą korektę prostą, a powstająca własnie piątka spadkowa, jest pierwszą falą w kolejnym impulsie spadkowym. Obecnie para znajduje się w okolicach strefy popytowej i można liczyć na jej wybronienie i budowę fali drugiej. Celem dla takiego ruchu będą okolice poziomu 1,1190, gdzie znajduje się lokalny opór. Będzie to dobre miejsce do szukania pozycji pod spadkową falę trzecią. W drugim scenariuszu, budowana piątka jest falą c w korekcie nieregularnej (trójka po impulsie wzrostowym jest falą b). W tym przypadku, para obroni testowane wsparcie i ruszy w kierunku ostatnio odrzuconego poziomu, czyli 1,1260. Ruch taki odbywać się będzie w ramach fali 3C.

eurusd210519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odrzuceniu linii Kijun D1, ruszyła w dół, budując wspomnianą piątkę spadkową. Scenariuszem podstawowym na chwilę obecną jest ten zakładający korektę i budowę fali trzeciej, dlatego ponowny re-test od dołu linii Kijun albo Tenkan będzie można wykorzystać do szukania pozycji pod spadki. Na wykresie H4, sygnałem będzie odrzucenie linii SSB chmury wzrostowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd210519

Para GBP/USD kontynuuje spadki w ramach fali 3C, która zapoczątkowana została odrzuceniem strefy oporu, znajdującej się w okolicach poziomu 1,1380. Obecnie para dotarła do kolejnego wsparcia. Jeżeli mamy do czynienia z falą c fali B, to całkiem możliwe, że para obroni wsparcie i rozpocznie budowę fali czwartej ostatniego impulsu spadkowego. Celem dla takiego ruchu, będą okolice ostatnio pokonanej strefy, czyli poziom 1,2800. Po jej odrzuceniu zobaczymy spadki w ramach fali piątej, która zakończy budowę fali cB. Drugim scenariuszem jaki trzeba wziąć pod uwagę, to ten zakładający, że para powróciła do trendu spadkowego. W tym przypadku, obecne spadki należy traktować jako falę trzecią, a to oznacza, że para pokona testowane wsparcie i ruszy w kierunku ostatniego dołka, czyli w kierunku poziomu 1,2570.

gbpusd210519ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała kluczowe wsparcie jakim jest linia Kijun W1, co otworzyło drogę do niższych poziomów. Obecnie nie ma możliwości zagrania pod kontynuację spadków. Trzeba poczekać na korektę, która powinna przetestować przedłużoną, płaską linię SSB chmury wzrostowej. Dopiero wtedy będzie można na niższym TF szukać pozycji pod podłączenie się pod falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here