Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD po odrzuceniu strefy oporu Pin Barem bez problemu poradziła sobie z kolejną strefą wsparcia kontynuując falę trzecią. Obecnie para dotarła do wsparcia i wewnętrznej linii poprowadzonej po szczytach ostatniej wzrostowej konsolidacji. Ponieważ fale i i v są sobie równe, można się spodziewać jakiegoś odbicia w tych rejonach i próby budowy fali czwartej. Przestrzeń jaka się stworzyła pomiędzy pokonanym wsparciem, a obecnie testowanym jest do tego idealna. Trzeba jednak mieć na uwadze siłę fali trzeciej i liczne wydłużenia jakie mogą się na niej pojawić. Pokonanie testowanych rejonów powinno doprowadzić do ruchu w kierunku poziomu 1,1600.

Na wykresie tygodniowym z naniesionym Ichimoku widzimy, że para powoli dociera do wsparcia w postaci linii Senku Span A chmury wzrostowej. Odrzucenie linii może doprowadzić do budowy fali czwartej. Po zakończeniu impulsu spadkowego, powinniśmy zobaczyć wzrosty w ramach fali 2B, które mogą przetestować od dołu linię Kijun i stanowić prawe ramię hipotetycznej formacji RGR. Obecnie widzimy, że na obronę wsparcie liczą mali gracze, który cały spadek od kilku dni wykorzystują do otwierania pozycji długich. Taki układ nie pozwala na dołączenie się do trendu i pozostaje obserwacja.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Falę piątą rozpoczęła para GBP/USD. Ostatnia konsolidacja tuż nad wsparciem, która przybrała formę trójkąta rozszerzającego się była falą czwartą. Para ma otwartą drogę w kierunku poziomu 1.3300, gdzie znajduje się kolejna strefa popytowa. Para wybija obecnie z powstałego Inisde Bara, a ewentualna korekta i re-test dolnego jego ograniczenia, będzie można wykorzystać do szukania pozycji zgodnej s trendem.

Na wykresie Ichimoku widzimy, jak para dwukrotnie w trakcie tworzenia korekty respektowała idealnie linię Tenkan. Te miejsca można było wykorzystać do zajmowania pozycji krótkiej. Na wykresie H4 para, dokładnie w tych miejscach odbijała się od chmury spadkowej dając sygnały wejścia w pozycje. Sentyment w tym czasie pozostawał neutralny i potwierdzał sygnał.


USD/JPY

Para USD/JPY po piątkowym odrzuceniu poziomu oporu, dzisiaj po raz drugi stara się wyjść ponad niego. Jeżeli się to uda, otworzy się droga w kierunku poziomu 111,800. Para obecnie powinna znajdować się w fali trzeciej, dlatego wspomniany poziom powinien być bez problemu osiągnięty.

Tygodniowy wykres ichimoku pokazuje, że para ma przed sobą opór w postaci linii Senkou Span B chumry spadkowej. W tych rejonach może powstać korekta, podobnie jak to miało miejsce ostatnio przy teście linii Kijun. Korektę będzie można wykorzystać do szukania pozycji długiej o ile sentyment zmieni nastawienie, bo obecnie wzrosty wykorzystywane są do otwierania pozycji krótkich.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here