Naga Markets


“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


AUD/USD

audusd210319

Coraz ciekawszą sytuację mamy na parze AUD/USD. Po impulsie wzrostowym z początku roku, mamy jego przedłużenie w ramach fali b korekty nieregularnej, która została dopełniona kolejną falą spadkową budując w ten sposób korektę prostą. Fala c korekty dotarła do mocnej strefy wsparcia i ją odrzuciła. Od tego momentu oglądamy wzrosty. Parze udało się pokonać opór umiejscowiony na dołku fali a, co neguje scenariusz z układem spadkowym 1212. Obecnie para dotarła w okolice kolejnej strefy podażowej. To co oglądamy od dołka jest trójką, ale jeżeli parze uda się pokonać opór, to jest szansa na dokończenie piątki. Miejscem docelowym dla fali piątej powinna być linia poprowadzona po ostatnich szczytach. Jeżeli scenariusz się sprawdzi, to będziemy mieli pierwszą falę pod kontynuację wzrostów zakończoną i będzie można szukać po ewentualnej korekcie pozycji pod dużą, wzrostową falę 3C.

audusd210319ichi

Na wykresie Ichimoku para na chwilę znalazła się pod bardzo mocnym wsparciem, jakim jest tygodniowa linia Kijun. Było to jednak fałszywe wybicie i bardzo szybko para je zanegowała, wchodząc w chmurę. Obecnie para dotarła do przeszkody jaką jest płaski Tenkan W1. Jego pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów. Żeby mój scenariusz wzrostowy był możliwy, para powinna uporać się z linią i dobudować falę piątą. Jeżeli tak się stanie to ewentualny re-test SSA będzie okazją do szukania pozycji pod kolejną falę wzrostową.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy210319

Coś się zaczyna dziać na parze USD/JPY. Para po teście górnego ograniczenia kanału wzrostowego, w jakim poruszała się od dwóch miesięcy, ruszyła w dół przebijając jego dolne ograniczenie. Może to być zapowiedz albo budowy większej korekty w ramach fali B, albo zmiana kierunku. Obecnie mamy wyrysowaną trójkę spadkową, w której fala c dotarła do strefy popytowej. Jej odrzucenie powinno zakończyć korektę prostą. Możeliwy będzie wtedy re-test dolnego ograniczenia kanału. Jeżeli jednak wsparcie zostanie pokonane, to fala c zmieni się w falę trzecią i para przetestuje kolejne wsparcie, które znajduje się w okolicach poziomu 109,700. Jest to kluczowa strefa i jeżeli wzrosty mają być kontynuowane, to nie nie może zostać pokonana.

usdjpy210319ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do tygodniowej linii Tenkan. Jeżeli linia zostanie pokonana, oznaczać to będzie budowę fali trzeciej i ruch w kierunku długiej i płaskiej linii KIjun W1. Troszkę mało miejsca jest na zagranie pod spadki. Ewentualne odrzucenie Tenkan W1 i ruch w kierunku KIjun D1, może być do tego okazją. Pojaw się wtedy przestrzeń do zagrania pomiędzy liniami.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here