Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd210219

Para EUR/USD już czwarty miesiąc pozostaje zamknięta w dużym Inside Barze opartym o świeczkę miesięczną. Górne ograniczenie konsolidacji znajduje się w rejonach poziomu 1,1550 i wyznaczone jest przez ostatni szczyt, który można oznaczyć jako falę A większej struktury korekcyjnej lub jako falę 2 ostatniej fali spadkowej. Dolne ograniczenie IB, to obecnie testowana strefa wsparcia. Dopiero wybicie z tej struktury, pokaże w jakim kierunku para ma zamiar podążać w kolejnych miesiącach. Ruch jaki powstał po odrzuceniu poziomu 1,1550 jest trójką i można go interpretować dwojako. Może on być zakończoną falą B w korekcie złożonej. W tym przypadku para obroni testowaną obecnie strefę popytową i ruszy w górę budując falę C. Może być również trójką w układzie 1212, a to oznacza mocne spadki w ramach właściwej fali trzeciej. Jest jeszcze trzeci scenariusz, w którym powstała trójka jest kolejno falą 123 (jest to możliwe, ponieważ fala 1 zakończona jest korektą nieregularną, dlatego to tego momentu fala 4 nie zachodzi na falę 1), a to oznacza spadki ale w ramach wydłużonej fali piątej.

eurusd210219ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po wyrysowaniu dwóch impulsów spadkowych i obronie strefy wsparcia, ruszyła w górę, docierając do linii Kijun. Pierwsza fala spadkowa wraz z korektą trwała 17 dni. Obecnie oglądana, jest w 16 dnu cyklu. Można spodziewać się w najbliższym czasie jakiegoś rozstrzygnięcia. Jeżeli powstająca korekta, dokończy budowę fali piątej i przetestuje jeszcze raz KIjun lub SSB D1, to będzie można szukać pozycji pod kontynuację spadków. Mocne wyjście powyżej KIjun neguje scenariusze spadkowe.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd210219

Para GBP/USD troszkę mnie zaskoczyła. Spodziewałem się kontynuacji ostatnio powstałego impulsu spadkowego, w ramach fali 3C. Tym czasem, para po odrzuceniu wewnętrznej strefy wsparcia, buduje impuls wzrostowy. Obecnie jesteśmy w jego fali czwartej. Jeżeli zostanie on dokończony, to będziemy mieli możliwe dwa scenariusze. W pierwszym, powstały impuls jest falą pierwszą wzrostowej fali 3C i po korekcie zobaczymy właściwą falę trzecią fali 3C. W drugim, powstająca piątka jest falą c w korekcie nieregularnej i po jej zakończeniu zobaczymy spadek w ramach fali C. W przypadku niedokończenia piątki, będziemy mieli zakończoną korektę prostą ostatniej fali spadkowej i również spadki w ramach fali C.

gbpusd210219ichi

Na wykresie Ichimoku para wybroniła wsparcie jakim jest płaska linia Kijun W1 (na dziennym jest to płaska SSB) i ruszyła w górę, pokonując po drodze Tenkan i KIjun D1. Linia Chikou jest również nad ceną, dlatego na chwilę obecną, scenariuszem bazowym jest ten zakładający kontynuację wzrostów w ramach fali 3C. Dopiero ponowne zejście poniżej Kijun pozwoli na powrót do scenariusza spadkowego. Re-test KIjun pozwoli na szukanie pozycji na niższym TF. Na wykresie H1, para dotarła do chmury, a wyjście z niej górą pozwoli na szukanie pozycji pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here