Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd210120

Para EUR/USD po pokonaniu tygodniowej linii Tenkan, dotarła do wewnętrznej strefy wsparcia i od dwóch dni pozostaje w konsolidacji. Strefa wsparcia zbiega się z linią szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Jak pisałem wczoraj, para wyrysowała od momentu odrzucenia dziennej linii Kijun i utworzenia w ten sposób prawego ramienia formacji, piątkę spadkową. Od szczytu mamy trójkę spadkową, potem jej korektę czyli falę B i teraz piątkę. Zakładam, że powstała piątka jest dopiero falą a fali C (jeżeli to korekta), dlatego szukam odpowiedniego miejsca do zagrania pod minimum falę cC. Obecnie para powinna zacząć budować korektę wzrostową powstałej piątki, a to oznacza ruch w kierunku Tenkan W1. Jeżeli para odrzuci linię to na wykresie H4 powinien pojawić się sygnał do zagrania pod spadki i mam zamiar go wykorzystać. Celem dla ewentualnych spadków będzie poziom 1,1000 gdzie znajduje się strefa popytowa.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy210120

Na parze USD/JPY bez większych zmian. Para po pokonaniu strefy oporu wyznaczonej na ostatnim szczycie, pozostaje zamknięta w konsolidacji. Mamy więc zakończony impuls wzrostowy. W dalszym ciągu oczekuje jego korekty w kierunku pokonanej strefy oporu lub w kierunku chmury wzrostowej (scenariusz preferowany). W obu tych miejscach poszukam pozycji pod kolejną falę wzrostową. Drugi scenariusz jest preferowany z tego względu, że linia SSA zbiega się ze zniesieniem 50 procent fali impulsu, jest wzmocniona przedłużoną linią Tenkan W1 i daje dostatecznie dużo miejsca do kolejnego ataku na szczyt, żeby przenieść potencjalną pozycję na BE.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here