Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd210119

Wydawało się w zeszłym tygodniu, że para EUR/USD wreszcie upora się z magicznym poziomem 1,1450. Mieliśmy wyjście ponad poziom i kontynuację wzrostów w ramach fali c korekty prostej, które dotarły do poziomu 1,1550, a właściwie do dolnego ograniczenia strefy która od tego poziomu się zaczyna. Poziom został szybko odrzucony i od tego momentu oglądamy spadki, które powróciły poniżej poziomu 1,1450 i obecnie zmierzają w kierunku linii poprowadzonej po dołkach. Wygląda na to, że jest to dopiero pierwsza fala spadkowa i zobaczymy jej kontynuację. Może to być fala pierwsza kolejnej fali spadkowej, albo fala c w fali B większej struktury korekcyjnej. Bez względu jednak na oznaczenia, warto będziesz poszukać wejścia pod kontynuację spadków. Dobrym miejscem do tego będzie re-test od dołu poziomu 1,1450.

eurusd210119ichi

Poziom 1,1450 to na wykresie Ichimoku , płaska i długa linia KIjun Mn. Jest ona kluczowa dla ewentualnych wzrostów. Jednak obecnie wszystko przemawia za spadkami. Wspomniana linia została odrzucona, a na wykresie tygodniowym para znalazła się pod linią Tenkan. Na wykresie dziennym widzimy, że para pokonała Tenkan i KIjun i testuje obecnie dolne ograniczenie chmury spadkowej. Jeżeli linia zostanie odrzucona, to należy spodziewać się korekty i re-testu Kijun D1 co będzie okazją do szukania pozycji pod minimum falę c w fali B korekty prostej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy210119

Para USD/JPY nie zachowała się jak przypuszczałem w zeszłym tygodniu i zamiast zakończyć korektę prostą w ramach fali czwartej budującego się impulsu od szczytu, pokonała strefę oporu znajdującą się w okolicach poziomu 109,339. Mamy więc rozwinięcie korekty. W dalszym ciągu uważam, że oglądane wzrosty są częścią fali czwartej i po jej zakończeniu zobaczymy kontynuację spadków. Dopiero mocne wyjście powyżej testowanego obecnie oporu (109,700), zaneguje nastawienie pro spadkowe. Liczę, że para odrzuci obecnie testowaną strefę i rozpocznie budowę kolejnej fali spadkowej, czyli albo będzie to początek fali piątej, albo fali B w korekcie złożonej. Potwierdzeniem takiego scenariusz będzie zejście poniżej szczytu fali a, czyli poziomu 108,700.

usdjpy210119ichi

Na wykresie Ichimoku para po pokonaniu linii KIjun D1 dotarła do ściany, którą stanowią, długa i płaska SSA W1, KIjun W1, SSA Mn i Tenkan Mn. Jak widzimy jest to kluczowe miejsce. Jeżeli parze uda się przebić przez tę strefę, to scenariusze spadkowe przestaną obowiązywać, a para powinna wrócić do wzrostów. Jeżeli jednak, para odrzuci testowane poziomy i pokona dzienną KIjun, będzie można szukać pozycji pod wspomnianą wyżej minimum falę c fali B w korekcie złożonej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here