Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD powoli dociera do kluczowej strefy oporu. Wygląda na to, że fala wzrostowa jaka powstała po odrzuceniu strefy w okolicach poziomu 1.1730 nie była falą C korekty nieregularnej, ale falą 1A. Obecny ruch jest zatem falą 13C. W pierwszym scenariuszu powstanie układ 1212 i zobaczymy mocny ruch w górę w kierunku szczytu. W drugim obecny impuls nie zakończy się na podfali iv i v, a nastąpi pokonanie strefy oporu w ramach fali 3. W trzecim, impuls zostanie dokończony podfalami iv i v i opór zostanie odrzucony. Po jego odrzuceniu powinniśmy zobaczyć kontynuację spadków w ramach fali 3C, fali spadkowej powstałej od szczytu.

Gracze pozycjonują się pod wariant ostatni, czyli ten z zakończeniem fali C i spadkami. Widzimy od wczoraj mocny wzrost pozycji krótkich i spadek długich. Odrzucenie strefy oporu jakąś formacją PA będzie okazją do zagrania na falę C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Nic ciekawego w dalszym ciągu nie dzieje się na parze GBP/USD. Oglądamy cały czas konsolidację tuż nad kluczową strefą wsparcia. Ostatni impuls spadkowy, może mieć swoją kontynuację po zakończeniu korekty abc. W tym przypadku wykres znajduje się obecnie w fali c. Mocny ruch w górę, zaneguje taki scenariusz i ruch od dołka stanie się początkiem nowego impulsu, lub falą B większej struktury korekcyjnej.

Na wykresie sentymentu, widzimy podobną sytuację jak na parze EUR/USD. Wzrost pozycji krótkich jest nie tak dynamiczny jak tam, ale mamy ciągły ich przyrost z równoczesną redukcją longów. Obecnie pozostaje z boku do czasu wybicia z konsolidacji i określenia kierunku.


USD/JPY

Para USD/JPY dotarła do strefy oporu, tworząc prawie ramię formacji głowy z ramionami. Ruch jaki postał po odrzuceniu wewnętrznej linii wsparcia jest na obecnym etapie trójką. Jeżeli para odrzuci testowany opór, bardzo możliwym scenariuszem będzie ten z realizacją formacji RGR. Jeżeli natomiast uda się parze strefę pokonać, formacja zostanie zanegowana i otworzy się droga do ataku na ostatnie szczyty.

Również tutaj cały ostatni wzrost jest wykorzystany do otwierania pozycji krótkich. Jeżeli strefa zostanie odrzucona, będzie można zagrać pod realizację formacji RGR.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here