Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd201118

Para EUR/USD kontynuuje wzrosty zapoczątkowane w zeszłym tygodniu. Para dotarła do ważnej strefy, która znajduje się w okolicach poziom 1.1450. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów. Patrząc na niższy TF, to co się tworzy od dołka powoli zaczyna być piątą, a to oznacza, że powinniśmy zobaczyć kontynuację tego ruchu w ramach fali 3C (do zakończenia piątki brakuje piątej fali). Z tego względu odpada nam jeden ze scenariuszy, który zakładał układ 1212. Aktualnym scenariuszem pozostaje ten, w którym oglądane wzrosty są korektą powstałego ostatnio impulsu spadkowego.

eurusd201118ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para pokonała linię Kijun D1 i dotarła właśnie do bardzo mocnej płaskiej KIjun Mn. Para może odrzucić linię i skierować się w kierunku Kijun D1, tym samym budując falę czwartą powstającego impulsu. Jeżeli impuls zostanie zakończony, będzie można szukać pozycji pod wzrostową falę 3C. Ewentualna korekta powinna dotrzeć na chmury na H4 i dać sygnał zakupowy.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd201118

Na wykresie GBP/USD mamy zakończoną korektę prostą ostatnio powstałego impulsu wzrostowego, która może się zamienić na spadkowy układ 1212. Wszystko zależy jak para poradzi sobie z oporem jak znajduje się w okolicach poziomu 1,2920. Jego pokonanie zaneguje scenariusz z 1212 i pozwoli na tworzenie fali 3C. Obecnie para buduje sporych rozmiarów IB i wybicie z niego powinno uwiarygodnić któryś ze scenariuszy. Osobiście, szukam pozycji krótkiej do momentu utrzymania się wykresu pod wspomnianym oporem.

gbpusd201118ichi

Na wykresie Ichimoku para w dalszym ciągu nie potrafi poradzić sobie z linią KIjun Z wykresu miesięcznego, która znajduje się w okolicach poziomu 1,3200. Po raz kolejny linia została odrzucona co spowodowało spadki i wybicie z chmury na wykresie dziennym. Para pokonała również Kijun D1, co pozwala myśleć pro spadkowo. Dobrym miejscem do szukania pozycji pod spadkowy układ 1212, będzie płaska linia SSB D1, która powinna przyciągnąć cenę. Jej odrzucenie da sygnał do zagrania pod właściwą falą trzecią.


USD/JPY

usdjpy201118

Na wykresie pary USD/JPY widzimy spadki zapoczątkowane odrzuceniem ważnej strefy oporu, a tym samym możliwe, że mamy początkowy impuls uruchamiający scenariusz ze spadkową falą 3C. To co rysuje się od szczytu powoli staje się piątką, która powinna mieć swoją kontynuację. Zakładam, że para dokończy impuls i po ewentualnej korekcie, którą będzie można wykorzystać do szukania okazji do zajęcia pozycji, zacznie budować kolejną falę spadkową.

usdjpy201118ichi

Na wykresie Ichimoku, para uporała się z tygodniową linią Tenkan oraz dzienną Kijun i dotarła do chmury. Płaska linią SSB powinna przyciągnąć cenę, a to pozwoli na dokończenie piątki spadkowej. Płaska linia to też mocne wsparcie, dlatego spodziewam się odbicia od niej i budowy korekty impulsu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here