Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd200919

Bez zmian na parze EUR/USD. Para została zamknięta w Inside Barze opartym na łączonym Pin Barze tuż poniżej strefy oporu. W dalszym ciągu mamy dwa możliwe scenariusze. W pierwszym para wybija górą z IB budując wzrostową falę C. Będzie to kontynuacja pierwszej trójki jaka powstała po odrzuceniu strefy wsparcia (od ostatniego dołka). Scenariusz całkiem prawdopodobny. Zerkając na niższy TF, zobaczymy budujący się trójkąt po fali impulsu, a to może oznaczać, że jest to jego korekta. Dlatego spodziewam się wybicia górą z IB i przynajmniej ponownego testu linii Tenkan W1. W drugim scenariuszu para przetestuje dolne ograniczenie konsolidacji dobudowując falę c korekty prostej ostatniej fali wzrostowej, czyli kończąc falę B. W tym przypadku również zobaczymy ruch w górę i budowę fali C.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy200919

Również nie za wiele dzieje się na parze USD/JPY. Para odrzuciła tygodniową linię Kijun, rozpoczynając korektę ostatniej fali wzrostowej. Zakładam, że ruch ten odbywa się w ramach fali czwartej i po jego zakończeniu zobaczymy ponowne wzrosty. Obecnie para dotarła do linii poprowadzonej po szczytach i Tenkan D1. Jeżeli je odrzuci to zobaczymy falę piątą (zakładam, że tworzy się impuls). Jeżeli poziomy zostaną jednak pokonane, to kolejnym celem dla spadków będzie płaska linia SSB chmury spadkowej. Uważam, że mamy obecnie za mało miejsca do Kijun W1 dlatego wstrzymuje się z zagraniem pod wspomnianą piątą falę. Poczekam aż para zejdzie niżej i przetestuje SSB.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here