Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Para EUR/USD w dalszym ciągu nie potrafi poradzić sobie z linią szyi hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Po wyrysowaniu fali impulsu 1A i korekty prostej, para odbiła od dolnego ograniczenia kluczowej strefy wsparcia i obecnie konsoliduje tuż poniżej wspomnianej linii szyi. Od kilku dni cena zamknięta jest wewnątrz Inside Bara i dopiero wybicie z niego powinno pokazać dalszy kierunek dla ceny. Falowo, w dalszym ciągu spodziewam się kontynuacji fali 1A, a co za tym idzie próby realizacji formacji RGR. Ostatnia podfala wzrostowa, może być zarówno falą pierwszą fali 3C jak i falą B w większej strukturze korekcyjnej.

Podobnie na wykresie Ichimoku bez większych zmian. Para cały czas broni linii SSA Mn i do momentu jej pokonania, obowiązuje kierunek wzrostowy. Kluczowym miejscem wydaje się linia Tenkan D1, która zbiega się z SSA Mn. Pokonanie linii powinno doprowadzić do ruchu w kierunku Kijun D1, czyli budowy fali C większej struktury korekcyjnej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD po pokonaniu linii poprowadzonej po szczytach ostatniej spadkowej konsolidacji, zatrzymała się na lokalnym oporze. Cały ruch od dołka, można rozpisać w różny sposób. Jednym z nich jest jak przedstawiłem powyżej, budowa fali trzeciej impulsu. W tym przypadku, możemy spodziewać się korekty w ramach fali czwartej. Ruch ten można również oznaczyć jako korektę prostą, a to powinno doprowadzić do mocniejszych spadków. Ruch taki odbywałby się albo w ramach nowego impulsu, albo fali B większej struktury korekcyjnej.

Na wykresie Ichimoku parze udało się utrzymać się powyżej chmury spadkowej. Od góry cenę ogranicza płaska, przesunięta SSB W1 i Kijun Mn, które są najbliższym oporem. Dopiero ich pokonanie otworzy drogę do kontynuacji wzrostów w kierunku Kijun W1. Jeżeli scenariusz wzrostowy będzie kontynuowany, to dobrym miejscem do szukania pozycji będzie re-test i odrzucenie Tenkan D1.


USD/JPY

Para USD/JPY mozolnie pnie się w kierunku szczytu. Para pokonała strefę oporu opartą o szczyt fali B w korekcie prostej. Zbudowała się trójka jako kontynuacja ostatniego impulsu.Pod uwagę biorę dwa scenariusze. W pierwszym, oglądany wzrost jest falą B w korekcie prostej i po jej zakończeniu zobaczymy mocny ruch spadkowy w ramach fali C. W drugim, mamy układ 1212, a to oznacza, że po korekcie zobaczymy mocny ruch wzrostowy w ramach właściwej fali trzeciej.

Na wykresie Ichimoku, para w dalszym ciągu walczy z linią SSA Mn i dopiero jej trwałe pokonanie, otworzy drogę do kontynuacji wzrostów. Obecnie oczekuję na korektę w kierunku linii Tenkan D1. Jej odrzucenie powinno dać sygnał do zagrania pod falę trzecią.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here