Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUR/USD

Para EUR/USD próbuje wybijać górą z powstałego Inside Bara. Jeżeli wykres pary wróci w jego zakres, powstanie Fakey. Może wtedy powstać formacja głowy z ramionami i w najbliższych dniach zobaczymy pogłębienie korekty spadkowej w kierunku głównej linii trendu. Jeżeli zostanie ona pokonana, celem dla spadków powinna być strefa wsparcia w okolicach poziomu 1,1700.

Wykres sentymentu dalej zachęca do otwierania shortów. Poziom do tego jest odpowiedni, dlatego jeżeli powstanie formacja Fakey, będę otwierał pozycję.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD pozostaje wewnątrz Inside Bara. W zasadzie powstały dwie takie formacje, w obrębie jednej. Wybicie z nich dołem powinno doprowadzić do testu strefy popytowej w okolicach poziomu 1,3430. Jeżeli poziom zostanie pokonany, kolejnym celem dla ewentualnych spadków będzie poziom 1,3100. Korekta, która powstaje powinna odbywać się w ramach fali czwartej fali trzeciej, dlatego jej zakończenie będzie okazją do szukania pozycji długiej.

Powoli sentyment odwraca się i zaczyna ubywać pozycji krótkich i przybywać długich. Zakończenie korekty w okolicach wspomnianego poziomu wsparcia i jego odrzucenie, będzie okazją do otwierania longów.


USD/JPY

Nic się od wczoraj nie zmieniło również na parze USD/JPY. Para przetestowała strefę oporu. Powstała świeczka niezdecydowania i pozostaje czekać na dalszy rozwój wypadków. Najprawdopodobniej do godziny 20. Pokonanie strefy podażowej, pozwoli na kontynuację ruchu wzrostowego w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich szczytach. Odrzucenie poziomu, powinno doprowadzić do testu strefy wsparcia w okolicach poziomu 110,700.

Wykres sentymentu powoli układa się pod wzrosty, dlatego ewentualna korekta do wspomnianej strefy i jej odrzucenie będzie okazją do zajmowania pozycji zgodnej z ostatnim mocnym momentum.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here