Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Jeżeli zerkniemy na wykres pary EUR/USD w ujęciu tygodniowym, to bez trudu dostrzeżemy w jak ważnym miejscu para zatrzymała spadki. Powstało osiem świec z dolnymi wąsami, które starają się odrzucić górne ograniczenie strefy wsparcia. Jego pokonanie doprowadzi do spadków w kierunku dolnego ograniczenia, które jest kluczowe dla tej pary. Patrząc na układ fal, to para powinna znajdować się w fali czwartej, która coraz bardziej przypomina trójkąt. Jeżeli tak, to obecnie znajdujemy się w jego fali d i zaczynamy falę e. Wybicie dołem z tworzonej struktury zacznie falę piątą.

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para w dalszym ciągu walczy z płaską linią KIjun i powoli zbliża się do chmury. Jeżeli powyższy scenariusz ma się sprawdzić, para powinna po zakończeniu fali e wybić z niej dołem dając sygnał do zagrania pod falę piątą. Pozostaje obserwacja.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Również para GBP/USD znalazła się w ważnym miejscu. Od wczoraj para testuje dolne ograniczenie strefy wsparcia i trójkąta rozszerzającego się. Pokonanie tych przeszkód, powinno doprowadzić do spadków w kierunku poziomu 1.2850 gdzie znajduje się kolejne wsparcie. Jeżeli koncepcja z trójkątem jako wydłużoną falą piątą ma mieć sens, to para powinna obronić obecnie testowaną strefę lub pozwolić jedynie na jej naruszenie.

Na wykresie ichimoku widzimy, że para po sygnale sprzedaży jakim było wybicie z chmury (słaby, ale zgodny z trendem na D1) pokonała ostatni dołek. Ostatnia sekwencja spadkowa jest trójką, gdzie fala 3c jest na tyle mocna, że można założyć budowę fali czwartej. Re-test pokonanego dołka, który jest teraz oporem, powinien być dla fali czwartej granicą do wzrostów i tam można szukać sygnału pod zagranie na ewentualną kolejną falę spadkową.


USD/JPY

Para USD/JPY w dalszym ciągu buduje falę 3C i obecnie powinniśmy znajdować się na początku fali czwartej. Obecne poziomy są odpowiednie do jej budowy, a powstający Pin Bar może być jej początkiem. Po jej zakończeniu zobaczymy ruch w kierunku poziomu 113,80 gdzie cała sekwencja wzrostowa powinna zostać zakończona.

Na wykresie ichimoku widzimy, że parze udało się pokonać Kijun H4 co doprowadziło do testu Senkou Span A H4. Wstępnie para odrzuciła linię, ale jak opisany powyżej scenariusz z falą czwartą ma się sprawdzić, to para zapewne zobaczymy kolejną próbę wejścia ceny w chmurę. Oznacza to, że oglądany wczorajszy spadek jest dopiero falą a większej struktury korekcyjnej.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here