Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


EUR/USD

Te artykuły również Cię zainteresują
Para EUR/USD po wczorajszym re-teście dolnego ograniczenia formacji trójkąta, dotarła do bardzo ważnej strefy popytowej. Pojawiła się niewielka próba odbicia. Pokonanie wsparcia otworzy drogę do dalszych spadków nawet w rejony poziomu 1.100.

Wczorajszy sentyment pozwolił, przy re-teście dolnego ograniczenia trójkąta otworzyć pozycje krótkie. Cel dla nich został własnie osiągnięty. W czasie spadków, jakie oglądaliśmy wczoraj nastąpiła zmiana pozycjonowania małych graczy. Zaczęło przybywać longów, a poziom shortów delikatnie zniżkuje.

Ponieważ dotarliśmy do strefy wsparcia, będę szukał pozycji na tych poziomach. Na wykresie h1 powstał insidebar, z którego nastąpiło wybicie górą. Pierwszą okazją do zajęcia pozycji będzie re-test górnego ograniczenia formacji. Celem dla takiej pozycji będzie ponownie strefa lokalnego oporu i dolne ograniczenie trójkąta.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek handlowy już teraz

AUD/CAD

Para AUD/USD kilkukrotnie próbowała przełamać strefę wsparcia jaka rozciąga się w rejonach poziomu 0,9960. W zeszłym tygodniu oglądaliśmy mocną reakcję popytu w wyniku której powstał impuls wzrostowy. Może mieć on swoją kontynuacje w postaci fali 3C. Jak widzimy na wykresie h1 obecnie, wykres dotarł w rejony zniesienia 50 procent fali wzrostowej i znajduje się wewnątrz insidebara z wykresu h4.

Cały wczorajszy spadek, jak widzimy na powyższym screenie sentymentu, był wykorzystany do otwierania pozycji długich i zamykania krótkich. Dlatego wybicie z insidebara górą lub zejście wykresu do poziomu 68.2 zniesienia ostatniego wzrostu i powstanie formacji fałszywego wybicia, wykorzystam do otwarcia pozycji długiej. Celem dla takowej, będzie fala 3C i poziom ostatniego szczytu 1.019.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here