Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

Niewielkie zmiany obserwujemy od wczoraj na parze EUR/USD. W dalszym ciągu para pozostaje zamknięta w boxie tuż ponad wewnętrzną linią wsparcia i powoli zbliża się do linii trendu. Jeżeli linia się obroni powinniśmy zobaczyć kontynuację wzrostów w ramach fali c fali d formacji trójkąta. W przeciwnym wypadku para powinna zmierzać w kierunku dolnego ograniczenia konsolidacji. Patrząc na ostatnią falę wzrostową można doszukać się impulsu i fali b korekty nieregularnej, dlatego obecny spadek traktuje jako jej falę c. Do momentu pokonania dołka fal a, taki scenariusz pozostaje moim głównym.

Na wykresie Ichimoku para w dalszym ciągu walczy z linią Kijun i Senkou Span A. Do tej dwójki dołączyła właśnie linia Tenakan, która ruszyła w górę i przecięła Kijun tworząc słaby sygnał kupna. Jeżeli linie się wybronią i linia Chikou wyjdzie ponad ceną sygnał zostanie potwierdzony. Mimo tego, że sentyment pozostaje neutralny, z lekkim ruchem w kierunku longów, to pozostaje z boku.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD odrzuciła strefę oporu. Powstała piątka spadkowa o której pisałem wczoraj. A ponieważ nie mogłem doszukać się trójki z ewentualnej fali b korekty nieregularnej zakładałem kontynuację spadków. Scenariusz jest obecnie realizowany. Fala 2b przetestowała dolne ograniczenie strefy oporu i ruszyła w dół tworząc falę 3c. przed parą przeszkoda w postaci linii trendu i reakcja na nią wyjaśnić powinna, czy mamy do czynienia z korektą prostą i zobaczymy powrót do wzrostów, czy też zbuduje się impuls spadkowy.

Za tym drugim scenariuszem przemawia Ichimoku, na którym widzimy, że para znalazła się pod linią Kijun. Linia ta będzie teraz oporem dla ewentualnej fali 2B w przypadku utworzenia impulsu. Realizacja scenariusza spadkowego może doprowadzić do spadków w kierunku linii Senkou Span A. Ja czekam na re-test linii Kijun i tam mam zamiar na niższym TF szukać pozycji. Co prawda sentyment zmienił się i wspiera longi, ale ewentualna korekta może to zmienić.


USD/JPY

Najmniej oczywiście dzieje się na USD/JPY. Para porusza się w górę wewnątrz strefy oporu i powoli dociera do jej górnego ograniczenia. Jak pisałem wcześniej pokonanie strefy powinno doprowadzić do realizacji formacji RGR i większych wzrostów. Odrzucenie strefy to prawdopodobnie powrót do spadków w ramach fali piątej ostatniej fali spadkowej lub rozciągnięcie ruchu bocznego w czasie.

Na wykresie Ichimoku również bez większych zmian. Para znajduje się wewnątrz chmury i po raz kolejny respektuje linię Tenkan. Linia Chikou uporała się z linią KIjun potwierdzając ostatnie wzrosty. Szkoda tylko, że ruch ten jest mocno szarpany, bez wyrazniego momentum i ciężko o dobry setup do zajęcia pozycji. Sentyment jest neutralny co pozwala na wejście w pozycję długą.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here