Naga Markets
“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd200319

Para EUR/USD powoli kończy budowę piątki wzrostowej. Para dotarła dzisiaj do górnego ograniczenia kanału spadkowego. Ponieważ ruch w górę powoli się kończy, można spodziewać się odrzucenia linii i ruch w kierunku najbliższego wsparcia, które znajduje się w okolicach poziomu 1,1300. Ruch taki powinien odbywać się w ramach fali 2b a po jego zakończeniu powinniśmy zobaczyć wzrostową falę 3c. Jeżeli będzie to fala c, to para zakończy budowę fali B wyższego rzędu, a to będzie oznaczać kontynuację spadków. W przypadku fali trzeciej, ruch spadkowy, jaki odbywa się w ramach kanału, zostanie zakończony. Jeżeli faktycznie powstanie korekta w ramach fali 2b i para odrzuci poziom 1.1300, będzie można szukać pozycji pod wzrosty.

eurusd200319ichi

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para dotarła do ważnego oporu jakim jest tygodniowa linia Tenkan. Jej pokonanie otwiera drogę do dalszych wzrostów. Liczę jednak, że para odrzuci linię i powstanie korekta w kierunku Kijun D1. Tam będzie można szukać pozycji pod wzrostową falę 3C. Na wykresie H4 będą to okolice chmury, co w przypadku jej odrzucenia do sygnał do zagrania.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd200319

Para GBP/USD pozostaje od kilku dni w konsolidacji, która powoli zaczyna przypominać trójkąt. Jeżeli ostatnią falę wzrostową potraktujemy jak tworzący się impuls, to obecnie tworząca się konsolidacja powinna być jego falą czwartą. Najbliższe wsparcie znajduje się w okolicach poziomu 1,3200 i tam powinna zakończyć się fala czwarta. Zejście niżej zaneguje scenariusz z budową piątki wzrostowej. Jeżeli para dokończy jej budowę, to będziemy mieli zakończoną falę a w fali C, a to oznacza większą korektę w ramach fali B i ponowne wzrosty jako falę C, która zakończy całą strukturę. Szukać pozycji pod falę piątą raczej nie ma sensu, dlatego lepiej poczekać już na falę B i dopiero wtedy zagrać pod ewentualną falę C.

gbpusd200319ichi

Na wykresie Ichimoku bez zmian. Para znajduje się powyżej wszystkich linii. Najbliższym wsparciem dla ceny jest linia Tenkan D1 i jeżeli para ma wyrysować piątkę, to linia ta powinna zostać odrzucona. Na wykresie H4 para powoli zbliża się do chmury wzrostowej, a jej odrzucenie powinno zakończyć budowę trójkąta i dać sygnał pod zagranie na falę piątą.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here