Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD dotarła wczoraj do lokalnego wsparcia. Pojawiła się reakcja popytu, która nie pozwoliła na test kluczowego wsparcia usytuowanego na ostatnim dołku. Obecnie para testuje poziom oporu i jeżeli go pokona powinna ponownie zmierzyć się z linią poprowadzoną po szczytach. Patrząc na ostatni wzrost od dołka i uznając go za impuls, obecny spadek można traktować jak zakończoną korektę prostą abc. Jeżeli tak to wczorajszy wzrost powinien być początkiem fali 3C. Zejście poniżej dołka neguje taki scenariusz.

Na wykresie Ichimoku małe zmiany od wczoraj. Para przetestowała Senkou Span A i od niej odbiła. Wzrosty zatrzymały się na płaskich liniach Tenkan i Kijun. Linia Chikou powoli zbliża się do Tenkan i może się od nich odbić. Cały ruch boczny zaczyna przyjmować formę trójkąta. Struktura zacieśnia się i moment wybicia jest coraz bliżej. Taki ruch powinien ustawić odpowiednio linie i pozwolić na szukanie wejścia w pozycję. Logicznym wydaje się szukać longa ze względu na trend. Sentyment niestety jest przeciwko pozycji długiej. Widzimy od wczoraj gwałtowny spadek longów i wzrost shortów. Taka huśtawka jaką ostatnio oglądamy jest charakterystyczna dla konsolidacji, więc układ w każdym momencie może się zmienić.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Ciekawie się zrobiło na parze GBP/USD. Para pokonała ostatnio górne ograniczenie w postaci linii poprowadzonej po szczytach. Nastąpił re-test poziomu i ruch w kierunku trzymającej wykres od góry strefy oporu. Obecnie para walczy z jej górnym ograniczeniem. Z falowego punktu widzenia, od dołka powstała piątka wzrostowa. Jeżeli założymy, że jest to fala 1A to po korekcie, czyli np teście linii trendu, powinniśmy zobaczyć wzrosty w kierunku szczytu. Jak duże to zależy czy będzie to fala 1 czy też B. Jeżeli jednak para pokona linię trendu, to wspomnianą piątkę trzeba będzie potraktować jako falę C w korekcie nieregularnej. W tym przypadku zobaczymy właściwą spadkową falę 3C, która powinna przetestować kluczowe wsparcie.

Na wykresie Ichimoku, para nieśmiało wybiła się z chmury wzrostowej. Linie KIjun i Tenkan przecięły się tworząc krzyż wewnątrz chmury, który jest słabym sygnałem kupna. Linia Chikou pokonała  wykres ceny i obecnie zmaga się z linia Tenkan. Ogólnie wykres i średnie powoli zaczynają układać się pro-wzrostowo. Jeżeli nastąpi korekta w rejony Senkou Span A, będzie można szukać pozycji na falę 3C. Jeżeli oczywiście pozwoli na to sentyment, który na chwilę obecną układa się neutralnie. Ilość pozycji krótkich po chwilowym wzroście pozostaje na niezmienionym poziomie. Natomiast ilość longów delikatnie spada. Obecnie tworząca się korekta swoim wyglądem bardzo przypomina korektę, którą widzieliśmy w pazdnierniku zeszłego roku. Może scenariusz powtórzy się i w najbliższym czasie zobaczymy test szczytu.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here