Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd200220

Para EUR/USD kontynuuje spadki w ramach fali trzeciej. Para po pokonaniu wsparcia, które można wyznaczyć na ostatnim dołku, dotarła do kolejnej strefy popytowej. Znajduje się ona w okolicach poziomu 1,0800. Jej pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 1.0600. Patrząc na wykres tygodniowy i miesięczny pary, coraz bardziej skłaniam się do tego, żeby dynamiczne wzrosty jakie oglądaliśmy w latach 2016-18 uznać za falę c korekty nieregularnej. Potwierdzeniem takiego scenariusza będzie zejście poniżej testowanego wsparcia i właśnie ruch  kierunku 1.0600. Obecnie możemy założyć sobie dwa warianty. W pierwszym, para pokonuje strefę i fala trzecia nabiera szybkości. W drugim, para odrzuca strefę i zaczyna budowę fali czwartej. W tym drugim przypadku, spodziewam się ruchu w kierunku niedawno pokonanego wsparcia. Jego odrzucenie w raz z sygnałem Ichimoku na niższym TF, pozwoli na zagranie pod minimum falę piątą.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy200220

Para USD/JPY zgodnie ze scenariuszem, kontynuuje wzrosty na bazie fali 3c. Niestety, liczyłem na większą korektę i wybicie z kilkudniowej konsolidacji dołem. Taki ruch pozwoliłby na wejście w pozycję z lepszym stosunkiem RR. Para jednak miała w nosie moje plany i po odrzuceniu tygodniowej linii Tenkan, ruszyła dynamicznie w górę budując falę 3c. Jedyne co obecnie można zrobić, to obserwować i czekać ewentualnie na falę czwartą. Taki ruch w kierunku pokonanej linii wyznaczonej na szczytach, będzie okazją do szukania pozycji pod kontynuację wzrostów.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here