Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd200120

Para EUR/USD odrzuciła testowaną w zeszłym tygodniu dzienną linię Kijun i ruszyła w dół. Tym samym, para wyrysowała prawe ramię hipotetycznej formacji głowy z ramionami. Na wykresie H4, widzimy, że para wybiła dołem z chmury spadkowej, a następnie pokonała tygodniową linię Tenkan. Obecnie para testuje przedłużoną, płaska linię KIjun W1. Patrząc na cały ruch spadkowy, możemy dostrzec budujący się impuls. Spadki jakie oglądamy od wczoraj, wpisują się w falę piątą. Spodziewam się kontynuacji spadków w kierunku właściwej linii Kijun W1 i zakończenie piątki własnie na tej linii. Będziemy wtedy mieli zakończona trójkę spadkową, kolejną wzrostową jako falę B i tworzący się impuls. Moje założenie jest takie, że to dopiero pierwsza fala w fali C. Oznacza to, że po zakończeniu piątki zobaczymy korektę w kierunku Tenkna W1 i przynajmniej jeszcze jedną falę spadkową. Wspominałem w ostatnim wpisie, że poluje na shorta. Para po odrzuceniu linii KIjun W1 dała sygnał do zagrania wychodząc z chmury na wykresie H1. Teraz szukam podobnego wejścia. Korekta i odrzucenie Tenkan W1 pozwoli na szukanie pozycji pod kontynuację spadków i realizację formacji RGR.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here