Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd191219

Dzisiaj troszkę niższy TF, bo H4. Jak widzimy, para EUR/USD zgodnie z nakreślonym ostatnio scenariuszem, odrzuciła tygodniową linię Kijun i ruszyła w dół budując falę c w korekcie prostej. Fala dotarła do dziennej linii Tenkan i od tego momentu oglądamy próbę wzrostów. Poziom, na którym para zakończyła spadki jest zasięgiem wyznaczonym dla fali NT i jest wsparciem. Dopiero jego pokonanie powinno doprowadzić do spadków w rejony linii Tenkan W1. Jeżeli tak się stanie, to ruch taki powinien odbywać się w ramach albo fali C, albo fali trzeciej w układzie 1212. Jeżeli jednak parze uda się trwale odrzucić testowane wsparcie, to będą szanse na wzrosty w ramach fali piątej lub fali 33. Do tego jednak potrzebne jest pokonanie linii KIjun W1. Czekam na zdecydowany ruch w którymś kierunku. W przypadku ruchu w górę i pokonania KIjun W1, przy jej re-teście od góry, poszukam pozycji pod wzrosty. W przeciwnym wypadku, mocny ruch w dół i re-test płaskiej linii SSB chmury spadkowej, wykorzystam do zagrania pod spadki.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

USD/JPY

usdjpy191219

Para USD/JPY pozostaje zamknięta w Inside Barze tuż poniżej strefy oporu, którą można wyznaczyć na ostatnim szczycie. Konsolidacja przybiera formę trójkąta i jak spojrzymy na układ fal ostatniego impulsu, to może to być fala czwarta. Jeżeli tak jest, to para niedługo wypełni strukturę i ruszy w górę budując falę piątą. Ruch taki powinien być tylko próbą ataku na opór, po którym para powinna rozpocząć korektę powstałego impulsu. Ruch spadkowy powinien odbywać się w ramach fali B i po jego zakończeniu para zbuduje falę C. Miejscem docelowym dla wzrostów będzie linia poprowadzona po szczytach. Pod taki scenariusz mam zamiar zagrać. Czekam na zakończenie impulsu i ruch w kierunku linii Kijun D1. Jej odrzucenie powinno dać sygnał do zagrania pod wzrosty.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here