Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd191218

Para EUR/USD w dalszym ciągu porusza się w boksie wyznaczonym na ostatniej fali spadkowej. Kilka dni temu para ponownie przetestowała i odrzuciła strefę wsparcia jaka rozciąga się w okolicach poziomu 1.1300. Od dwóch dni oglądamy budowę kolejnej fali wzrostowej, która może być kolejną trójką korekcyjną lub początkiem wzrostowej fali 3C, czyli kontynuacji fali jaka zbudowała się od ostatniego dołka. W tym drugim przypadku, para powinna przetestować po raz kolejny kluczową strefę oporu znajdującą się w okolicach poziomu 1.1450.

eurusd191218ichi

Zgodnie z ostatnim założeniem, para po pokonaniu linii Kijun D1 dotarła do chmury spadkowej. Odrzucenie linii SSA, którą wzmacnia tygodniowa linia Tenkan,  będzie okazją do szukania pozycji pod spadki. Do tego jednak potrzeba impuls spadkowego i re-testu przynajmniej Kijun D1 od dołu. Jeżeli jednak para pokona Tenkan W1 i wejdzie w chmurę, droga w kierunku płaskiej miesięcznej Kijun zostanie otwarta (linia przebiega dokładnie na kluczowym poziomie 1.1450).

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

gbpusd191218

Para GBP/USD wyrysowała w ostatnich dniach kolejną falę wzrostową, która według założenia powinna być falą c w korekcie prostej lub falą 1 w układzie 1212. Para odrzuciła kluczową strefę oporu Pin Barem. Jeżeli faktycznie jest to fala c w korekcie ostatniej trójki spadkowej to należy oczekiwać spadków w ramach dokończenia impulsu spadkowego, czyli budowy fali piątej. Wyjście powyżej odrzuconej strefy, zaneguje scenariusz spadkowy. Do gry wejdzie wtedy scenariusz z układem 1212.

gbpusd191218ichi

Na wykresie Ichimoku para cały czas walczy z linią Tenkan D1. Jej odrzucenie, co na wykresie H4 będzie równoważne z wybiciem dołem z chmury spadkowej, pozwoli na zagranie pod wspomnianą falę piątą. Jeżeli jednak parze uda się pokonać Tenkan D1, to droga w kierunku linii Kijuna D1 zostanie otwarta.


USD/JPY

usdjpy191218

Coraz bardziej niejasną sytuację mamy na parze USD/JPY. Para zaczyna poruszać się w kanale spadkowym. Para w nocy dotarła do jego dolnego ograniczenia i widzimy próbę reakcji. Wszystkie podfale spadkowe w kanale są piątkami, również ta ostatnia. W dalszym ciągu możliwych jest kilka scenariuszy, ale mam swoje dwa podstawowe. W pierwszym oglądany kanał jest korektą fali wzrostowej jaka zbudowała się od dołka. Oznacza to, że obecnie testowana strefa wsparcia zostanie wybroniona i para ponownie przetestuje wewnętrzną linią S/R a potem ruszy w kierunku szczytu. W drugim, ostatnia fala spadkowa, która jest piątką, jest pierwszą falą spadkową, czyli początkiem fali 3C. W tym przypadku re-test wspomnianej S/R będzie świetną okazją do szukania pozycji pod spadki.

usdjpy191218ichi

Wspomniałem wczoraj, że widoczna na screenie płaska przedłużona linia SSB D1 w połączeniu z tygodniową linią Kijun, która znajduje się 30 pisów niżej, są ostatnim miejscem, które może powstrzymać spadki. Ich pokonanie otwiera drogę w kierunku poziomu 111,320, gdzie znajduje się kolejne wsparcie. Obecnie oczekuje korekty w kierunku Tenkan D1. Na wykresie H4 taki re-test zbiegnie się z testem chmury co powinno dać sygnał do zagrania pod spadkową falę 3C.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here