Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.

Te artykuły również Cię zainteresują

EUR/USD

Para EUR/USD została uwieziona pomiędzy dwoma poziomami. Od góry i dołu mamy bardzo mocno respektowane kluczowe strefy wsparcia i oporu. Dopiero pokonanie którejś ze stref powinno pokazać kierunek na najbliższe dni. Na wykresie dziennym powstała formacja RGR i pokonanie dolnego ograniczenia konsolidacji, czyli jej linii szyi powinno doprowadzić do spadku w kierunku poziomu 1,1570, gdzie znajduje się kolejna bardzo ważna strefa wsparcia.

Wykres sentymentu odzwierciedla sytuację jaką mamy na wykresie ceny i pozostaje neutralnym. Jeżeli para pokona którąś ze stref, jej ewentualny re-test będzie można wykorzystać do zajęcia pozycji zgodnej z kierunkiem wybicia.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

GBP/USD

Para GBP/USD również pozostaje w konsolidacji tuż ponad górnym ograniczeniem ostatniej konsolidacji. Powstaje Inside Bar i wybicie z niego powinno pokazać kierunek w jakim para będzie podążała w najbliższym czasie. Cała struktura powoli zaczyna przypominać formację trójkąta zniżkującego. Ponieważ tworzy się on po mocnym ruchu wzrostowym, istnieje większe prawdopodobieństwo wybicia z niego górą i kontynuację ruchu w kierunku ostatniego szczytu.

Również na tej parze, sentyment pozostaje neutralny. Jeżeli para pokona wsparcie, czyli górne ograniczenie ostatniej konsolidacji, jej re-test będzie okazją do zajęcia pozycji krótkiej.


USD/JPY

Para USD/JPY po raz kolejny respektuje wewnętrzną linię wsparcia. Od wczoraj oglądamy odbicie i próbę wzrostów w kierunku niedawno pokonanej strefy wsparcia. Powstaje Inside Bar. Wybicie z niego dołem oznaczać będzie pokonanie wspomnianej linii i ruch w kierunku ostatniego dołka. Natomiast wybicie górą, powinno doprowadzić do kontynuacji ostatniego momentum i ponowny test poziomu 113,000.

Kolejny sentyment nie pokazujący przewagi żadnej ze stron. Wybicie z Inside Bara będzie można wykorzystać do szukania pozycji zgodnej z wybiciem.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. Jeszcze nie, ponieważ cały czas to faza testów i nie wiem czy do czegoś konkretnego doprowadzą. Obecnie staram się szukać wejścia, gdy sentyment na h4 jest neutralny (wtedy w dwie strony czystym PA), lub gdy jest przewaga którejś ze stron (wtedy zgodnie z przewagą). Czyli coś na zasadzie zaprzeczenia twierdzeniu, że sentyment jest antywskaznikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here