Naga Markets“Szukamy, analizujemy, gramy” to cykl analiz dla strategii inwestycyjnej opartej o Price Action oraz fale Elliotta. Jego dokładniejszy opis kroku po kroku można znaleźć pod linkiem. Serdecznie zapraszam na dzisiejszy przegląd wybranych par walutowych i potencjalnych okazji transakcyjnych.

 


Analizy powstają w oparciu o sentyment Dukascopy, który można zobaczyć w tym miejscu.


EUR/USD

eurusd191018

Para EUR/USD dotarła wczoraj po raz kolejny do kluczowego wsparcia jakim jest poziom 1.1450. Jego pokonanie otwiera drogę dla ruchu w kierunku ostatniego dołka i neguje scenariusze wzrostowe. Widzę kilka wariantów pasujących do struktury która utworzyła się od dołka. W pierwszym, w dalszym ciągu mamy do czynienia z przedłużoną falą c korekty nieregularnej, która kończy falę 2B. W tym przypadku para powinna obronić testowany poziom i ruszyć w górę na bazie fali 3C. W drugim, para zakończyła wzrostową korektę prostą. a to co oglądamy od szczytu jest pierwszą falą kontynuacji spadków. W trzecim, ostatnia podfala spadkowa, jest falą c korekty prostej w fali B i po jej zakończeniu zobaczymy wzrosty w ramach właściwej fali C.

eurusdichi191018

Na wykresie Ichimoku kluczowe wsparcie, które jest obecnie testowane pokrywa się z linią Kijun Mn. Jej pokonanie oczywiście otwiera drogę do dalszych spadków.  Obecnie pozostaje z boku i czekam na reakcję na KIjun Mn. Jeżeli zostanie ona pokonana, będzie można szukać shorta na niższym TF przy ewentualnym jej re-teście. Obecna konsolidacja do złudzenia przypomina tę, którą oglądaliśmy równo rok temu. Całkiem możliwe, że mamy do czynienia z początkiem nowej fali spadkowej.

Partnerem cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

GBP/USD

Para GBP/USD również doszła do momentu, w którym pojawia się naście możliwych scenariuszy. Próba pokonania oporu umiejscowionego w okolicach ostatniego szczytu, po raz kolejny nie powiodła się i para ruszyła w dół, docierając do wparcia. Od reakcji na wsparcie zależą poszczególne scenariusze. W pierwszym, oglądany spadek jest falą c w korekcie prostej ostatniej fali wzrostowej. W tym przypadku, para obroni wsparcie i ruszy w górę budując tym samym falę C wyższego rzędu. W drugim, oglądane spadki są kontynuacją impulsu powstałego pod koniec września, czyli falą c w fali B. Po ich zakończeniu zobaczymy właściwą wzrostową falę C. W trzecim, para pokona wsparcie umiejscowione na ostatnim dołku i rozpocznie budowę spadkowej fali 3, a to będzie oznaczało powrót do trendu. Obecnie pozostaje obserwacja.

gbpusdichi191018

Na wykresie Ichimoku widzimy, że para po odbiciu od linii Kijun Mn (przerywana górna linia), dotarła do SSB D1 na poziomie której znajduje się Tenkan W1. Jeżeli jakiś ze scenariuszy wzrostowych ma się realizować, to jest to idealne miejsce do tego. Mocniejszy ruch w górę, pokonanie Kijun D1 i jej re-test będzie okazją do szukania pozycji pod wzrosty. Natomiast pokonanie Kijun Mn i wyjście dołem z chmury spadkowej na D1, otworzy drogę do dalszych spadków.. Będzie wtedy można szukać pozycji pod falę trzecią lub układ 1212.

Wszystkie analizy z cyklu “szukamy, analizujemy, gramy” można śledzić w tym miejscu. Widżet do śledzenia sentymentów rynkowych dostępne jest natomiast w dziale Narzędzia portalu Comparic.pl.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here